Jarosław Kaczyński ma wiadomość dla opozycji."Na anty-PiS-ie niczego się nie zbuduje"

Jarosław Kaczyński / twitter.com/pisorg

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński gości dziś w Siedlcach, gdzie wspiera kandydata na prezydenta tego miasta Karola Tchórzewskiego. W swoim wystąpieniu podkreślił, że - wbrew wielu przekazom medialnym - Prawo i Sprawiedliwość osiąga duże sukcesy i idzie do przodu z potrzebnymi reformami.

Przed chwilą padły ważne słowa: żeby mieć efekty, trzeba umieć. To bardzo ważne stwierdzenie. Nasz kandydat Karol Tchórzewski powiedział,że na "anty-PiSie" niczego się nie zbuduje. I to jest święta prawda! Ale oczywiście ktoś, kto ma trochę inne poglądy niż my, może postawić pytanie: czy wy umiecie? Czy te rządy PiS pokazały te umiejętności? Wiem, że są w Polsce potężne środki masowego przekazu, które twierdzą, że w Polsce jest inaczej niż jest. Że nie ma sukcesów, a że są porażki czy klęski. Krótko mówiąc, ludziom wykształconym można wmówić całkowitą bzdurę. Można pokazać, że czarne jest białe, a białe jest czarne.

- zaznaczył Jarosław Kaczyński.

A jak jest naprawdę? Tu prezes PiS nie pozostawił wątpliwości...

Za nami przemawia każda dziedzina życia społecznego,ekonomicznego i politycznego. We wszystkich tych dziedzinach uzyskaliśmy naprawdę bardzo dobry rezultat.

- powiedział.

Jakie są różnice między rządami PiS a "totalną opozycją"? Jak mówił Jarosław Kaczyński...

Poprzednia władza była władzą klientystyczną, była gotowa godzić się na wszystko w imię międzynarodowej kariery jednego czy dwóch ludzi. Nie o to chodzi. Chodzi o pozycję państwa, a my o nią zabiegamy skutecznie. Zapewniam Państwa, że będzie tak dalej.

Prezes PiS podkreślił także, że współpraca samorządu z rządem jest niezwykle potrzebna, a jest ona w stu procentach możliwa wtedy gdy władze centralne i samorządowe pochodzą z tego samego obozu politycznego.

Żeby osiągnąć ten ostateczny sukces, a to dziś w kategoriach historycznych możliwe jest do osiągnięcia szybko, jest potrzebna dobra władza na wszystkich szczeblach, nie tylko w centrali. W Polsce samorząd ma bardzo dużo władzy. jeżeli porównać zakres uprawnień samorządu w Polsce czy we Francji, to tam nadzór władzy centralnej jest dalej idący niż w Polsce. Żeby ten rozwój szedł szybciej, musi być pewna koordynacja. Najlepiej ona wypada wtedy, kiedy mamy symetrię polityczną między władzą w Warszawie, a władzą w poszczególnych miastach.

- mówił Jarosław Kaczyński.

Nie zabrakło także odniesienia do opozycji, która bez zastanowienia krytykuje każdy pomysł, przedstawiany przez Prawo i Sprawiedliwość.

W Polsce mamy dziś wojnę totalną, którą nam wypowiedziała opozycja. My wojny nie chcemy, chcemy zgody współpracy. Chcemy wspólnego celu!

- powiedział Kaczyński.

Szef PiS podsumował także wyniki wyborów samorządowych i była to bardzo optymistyczna ocena.

Chociaż PKW po dziś dzień nie ogłosiła wyników w sejmikach, to myśmy te wybory zdecydowanie wygrali. Uzyskaliśmy grubo ponad 5 milionów głosów. To dużo więcej niż uzyskaliśmy w 2005 roku, gdy wygraliśmy w Polsce wybory parlamentarne. Możemy się cieszyć z tego, że mamy sześć naszych województw, to sześciokrotna poprawa!

- zaznaczył. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wyległo na ulice Barcelony. Żądają uwolnienia więźniów politycznych

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Pedro Cambra/CC BY-SA 2.0

  

Kilkadziesiąt tysięcy Katalończyków wzięło udział w Barcelonie w dzisiejszym proteście przeciwko rozpoczętemu we wtorek procesowi separatystów. Dwunastu polityków z regionu sądzonych jest przed hiszpańskim Sądem Najwyższym w Madrycie.

Manifestanci, wśród których byli m.in. premier Katalonii Quim Torra oraz przewodniczący regionalnego parlamentu Roger Torrent, apelowali do władz Hiszpanii o zwolnienie więźniów politycznych, a także o możliwość zorganizowania referendum niepodległościowego w regionie.

Na transparentach, z którymi przybyli manifestanci, widniały hasła: “Prawo do samostanowienia”, “Sądzicie nas wszystkich”, “Wolność dla więźniów politycznych” oraz “Chcemy nasz rząd na wolności”.

Większość uczestników protestu przybyło na manifestację z flagami Katalonii oraz z żółtymi wstążkami, symbolem solidarności z osadzonymi w więzieniach separatystycznymi politykami.

Dzisiejsza manifestacja jest drugim protestem mieszkańców Katalonii przeciw procesowi separatystycznych polityków. We wtorek, czyli w dniu rozpoczęcia procesu przed Sądem Najwyższym w Madrycie, kilkadziesiąt tysięcy osób wyszło na ulice największych miast regionu.

Wśród sądzonych w Madrycie są: przewodnicząca katalońskiego parlamentu Carme Forcadell, szefowie katalońskich organizacji separatystycznych Jordi Sanchez i Jordi Cuixart i dziewięcioro członków byłego autonomicznego rządu - Oriol Junqueras, Raul Romeva, Jordi Turull, Josep Rull, Joaquin Forn, Dolors Bassa, Santi Vila, Meritxell Borras oraz Carles Mundo. Troje ostatnich pozostaje na wolności.

Stawiane oskarżonym zarzuty dotyczą rebelii, buntu, nieposłuszeństwa oraz malwersacji środków publicznych w związku z organizacją plebiscytu niepodległościowego z 1 października 2017 r. Najwyższą karę może otrzymać były wicepremier regionu Oriol Junqueras, któremu grozi do 27 lat więzienia.

Hiszpańskie media, powołując się na brytyjski portal “Bellingcat”, poinformowały, że w konflikt kataloński mogła być zaangażowana Rosja. Wskazały na obecność w tym regionie Hiszpanii agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU posługującego się fałszywą tożsamością Siergieja Fiedotowa. Miał on przebywać w Katalonii na przełomie września i października 2017 roku, a więc w czasie organizacji nielegalnego plebiscytu.

Bazujący na informacjach “Bellingcat” madrycki dziennik “El Espanol” napisał dzisiaj, że agent używający personaliów Fiedotowa jest podejrzany o udział w próbie otrucia byłego rosyjskiego agenta Sergieja Skripala i jego córki w 2018 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl