PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku woj. dolnośląskiego; Koalicja Obywatelska będzie miała 13 radnych, Bezpartyjni Samorządowcy - 6, KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 2, zaś PSL jednego.

PiS zdobyło najwięcej mandatów, ale do samodzielnego rządzenia brakuje mu pięciu mandatów. Możliwym koalicjantem są Bezpartyjni Samorządowcy. To jednak również możliwy partner dla Koalicji Obywatelskiej.

O to, z kim możliwa jest koalicja, portal Niezalezna.pl zapytał lidera Bezpartyjnych Samorządowców, prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego.

Tak samo blisko, jak i daleko nam zarówno do PiS, jak i do KO. My mamy tylko interesy do załatwienia, w ogóle nie zbliżamy się – powiedziałbym – emocjonalnie. Ja mam interesy związane np. z podatkiem miedziowym czy z kolejnictwem. Nie rozmawiam w ogóle czy to jest PiS, czy PO – powiedział.

Jak dodał, dziś rozmawiał z Jarosławem Dudą (lider PO na Dolnym Śląsku) i jest umówiony na kolejne spotkanie.

Tak samo rozmawialiśmy z ministrem Michałem Dworczykiem i będziemy rozmawiać dalej. Sprawa jest nadal otwarta i na pewno żadne decyzje nie zapadną do II tury, żeby nie komplikować sytuacji – dodał.