Kto będzie rządził w sejmiku dolnośląskim? Wiemy, kiedy decyzja w sprawie koalicji

Siedziba Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu / By Julo - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=388444

  

– Sprawa jest nadal otwarta i na pewno żadne decyzje nie zapadną do II tury, żeby nie komplikować sytuacji – powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl lider Bezpartyjnych Samorządowców, prezydent Lubina, Robert Raczyński.

PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku woj. dolnośląskiego; Koalicja Obywatelska będzie miała 13 radnych, Bezpartyjni Samorządowcy - 6, KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 2, zaś PSL jednego.

PiS zdobyło najwięcej mandatów, ale do samodzielnego rządzenia brakuje mu pięciu mandatów. Możliwym koalicjantem są Bezpartyjni Samorządowcy. To jednak również możliwy partner dla Koalicji Obywatelskiej.

O to, z kim możliwa jest koalicja, portal Niezalezna.pl zapytał lidera Bezpartyjnych Samorządowców, prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego.

Tak samo blisko, jak i daleko nam zarówno do PiS, jak i do KO. My mamy tylko interesy do załatwienia, w ogóle nie zbliżamy się – powiedziałbym – emocjonalnie. Ja mam interesy związane np. z podatkiem miedziowym czy z kolejnictwem. Nie rozmawiam w ogóle czy to jest PiS, czy PO – powiedział.

Jak dodał, dziś rozmawiał z Jarosławem Dudą (lider PO na Dolnym Śląsku) i jest umówiony na kolejne spotkanie.

Tak samo rozmawialiśmy z ministrem Michałem Dworczykiem i będziemy rozmawiać dalej. Sprawa jest nadal otwarta i na pewno żadne decyzje nie zapadną do II tury, żeby nie komplikować sytuacji – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl