Węgiel – polskie dobro narodowe

  

Polska powinna inwestować w wydobycie nowych złóż węgla i poprawić zarządzanie w tym sektorze. To jedyny sposób, aby obniżyć obecną cenę czarnego złota z rodzimych kopalń. Za rządów koalicji PO-PSL plan był prosty: wygasić pracę kopalń i oprzeć się na surowcu z importu. Dlatego dziś cieszyć mogą zapowiedzi rządu Mateusza Morawieckiego o istotnym znaczeniu węgla dla polskiej gospodarki.

Widać też konkretne działania. Jastrzębska Spółka Węglowa dzięki współpracy z australijskim gigantem wydobywczym Prairie Mining nie tylko może zwiększyć posiadane zasoby surowca, ale również otrzymać nowoczesne technologie pozwalające na skuteczniejsze wydobycie. Niestety wrogów takich działań nie brakuje. Sens oparcia energetyki na węglu starają się podważyć lobbyści zagranicznych koncernów proponujących m.in. technologię do stworzenia elektrowni atomowej. Wygaszenie pracy polskich kopalń to też marzenie Rosji, która błyskawicznie uzależniłaby nasz kraj od swoich dostaw, podobnie jak w wypadku gazu i ropy naftowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl