W niedzielne popołudnie policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na terenie Gminy Zator. Tuż po godzinie 13.00 w Laskowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen, za którego kierownicą siedział 30–letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego.

Pojazdem podróżowała również jego 25–letnia znajoma oraz jej dwutygodniowe dziecko. Podczas czynności policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, w związku z tym natychmiast sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało 0,57 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że kierujący dopuścił się również wykroczenia, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od powyższej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.