Makabra: Rosjanie przewozili przez granicę martwą kobietę jako pasażerkę. Twierdzili, że śpi!

/ Qypchak; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Takiej historii dawno nie było. Na rosyjsko-ukraińskiej granicy w rejonie Charkowa dwaj mężczyźni - ojciec i syn - zostali zatrzymani po tym, jak w ich samochodzie znaleziono zwłoki. Kierowca, który chciał przechytrzyć straż graniczną, miał wyjątkowo makabryczny pomysł. Martwa kobieta jechała jako... pasażer. Przypięta pasami rzekomo spała. Na miejsce przyjechała policja.

Na tylnym siedzeniu auta, którym przez rosyjsko-ukraińską granicę próbowali przedostać się dwaj mężczyźni, leżała kobieta. Od razu zwróciła ona uwagę ukraińskiego celnika. 

Gdy zapytał o pasażerkę, w odpowiedzi usłyszał, że śpi. To jednak nie uśpiło jego czujności. W końcu kierowca przyznał, że kobieta nie żyje, ale tłumaczył, że chciał ją tylko.... pochować. W okolicach Zaporoża.

Dlaczego jednak nie zapewnił zmarłej odpowiedniego do jej stanu transportu? Policja nie wyklucza, że powodem mogły być względy finansowe. Dlaczego zaś pochówek miał się odbyć na Ukrainie? Prokuratura śledztwo prowadzi w sprawie ewentualnego morderstwa.

Żeby było ciekawiej, nieżyjącą Rosjankę za faktycznie śpiącą głębokim snem wzięli za to jej rodacy. Rosyjscy funkcjonariusze straży granicznej przepuścili samochód.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zbyt dużo wiernych na mszy w kościele na Śląsku. Interweniowali policjanci

Kościół w Ostrem / By D T G - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35011849

  

Zbyt duża liczba wiernych uczestniczyła w czwartek wieczorem we mszy św. w kościele parafialnym w miejscowości Ostre. Po anonimowym zgłoszeniu interweniowali policjanci. Z świątyni wyszła część wiernych – poinformowała w piątek żywiecka policja.

Rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek poinformowała, że funkcjonariusze, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia, pojechali na miejsce.

- W kościele odprawiana była msza św. Wewnątrz przebywało 16 osób oraz ksiądz. Zgodnie z nowymi zaleceniami część z nich opuściła świątynię. Pozostało pięć osób, a msza św. została dokończona

 – powiedziała.

Mirosława Piątek powiedziała, że sprawa o wykroczenie trafi do wydziału prewencji komendy powiatowej. Poinformowany zostanie również Sanepid, który może przeprowadzić postępowanie administracyjne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts