Niepełnosprawne osoby na scenie

Przegląd amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych / PIRO4D \ CC0

  

Niepełnosprawni artyści, amatorskie teatry osób niepełnosprawnych z Polski i Ukrainy oraz instruktorzy i wolontariusze wezmą udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, który odbędzie się w piątek w Przemyślu.

Organizatorami przeglądu teatralnego są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Fundacja Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

Jak wyjaśniają organizatorzy, Nieprzetarty Szlak to międzynarodowy ruch osób niepełnosprawnych, ich instruktorów i wolontariuszy, którzy poprzez systematyczne całoroczne działania artystyczne, organizację imprez i pracę wychowawczą dążą do osobistego rozwoju jego uczestników oraz zmiany sytuacji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Uczestnikami Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku są osoby niepełnosprawne, głównie intelektualnie - podopieczni domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z miejscowości woj. podkarpackiego oraz Lublina i Lwowa.

W czasie Spotkań zaprezentują oni autorskie przedstawienia teatralne, a przerwy pomiędzy spektaklami wypełni wspólne śpiewane piosenek, zabawy i konkursy.

W ten sposób przyjeżdżający artyści nawiązują bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami przeglądu i razem z wolontariuszami prowadzącymi imprezę budują jej klimat

- zauważyła organizatorka Spotkań z ramienia CK w Przemyślu, Dominika Osypanko.

W tym roku występy towarzyszące odbywać się będą w konwencji Rock and Rolla.

Jak podkreślają organizatorzy, wśród celów Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku jest nabywanie i rozwijanie umiejętności do samodzielnego funkcjonowania, rozwijanie samoświadomości osób niepełnosprawnych, ich umiejętności artystycznych, inspirowanie uczestników do aktywnych, twórczych działań kulturalnych i dzięki temu podnoszenie poczucia ich własnej wartości, a także zmiana perspektywy patrzenia i stosunków społecznych poprzez poszukiwanie miejsca osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie i w kulturze.

Inicjatywa sprzyja także integracji we wspólnym działaniu osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych oraz doskonaleniu warsztatu artystycznego i organizacyjnego terapeutów, nauczycieli i wychowawców zajmujących się artystami niepełnosprawnymi oraz współpracujących z nimi wolontariuszy.

Chcemy, aby nasza impreza była radosnym twórczym spotkaniem, dlatego do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy akceptują powyższe cele i naszą ideę pracy nie dla, ale razem z osobami niepełnosprawnymi. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie lepszych i gorszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania

– podkreśla Fundacja Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

W ramach wydarzenia przewidziano także warsztaty prowadzone przez Radę Konsultantów dla grup teatralnych, instruktorów i całego środowiska teatralnego.

Na zakończenie Spotkań zaplanowano Wielki Finał, podczas którego każdy z uczestników otrzyma dyplom, słodkie upominki oraz nagrody rzeczowe, potrzebne przy tworzeniu spektakli teatralnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znany sklep internetowy pod lupą Komisji Europejskiej. Chodzi o wykorzystanie poufnych danych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Komisja Europejska poinformowała dzisiaj o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

- Europejscy konsumenci coraz częściej robią zakupy online. Handel elektroniczny zwiększył konkurencję detaliczną i przyniósł większy wybór oraz lepsze ceny. Musimy zapewnić, by duże platformy internetowe nie eliminowały tych korzyści przez antykonkurencyjne działania. Dlatego postanowiłam bardzo dokładnie przyjrzeć się działaniom Amazona i jego podwójnej roli jako platformy sprzedażowej oraz sprzedawcy detalicznego i ocenić zgodność jego praktyk z zasadami UE

- oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Amazon sprzedaje produkty na swojej stronie internetowej jako sprzedawca detaliczny, ale jest też platformą tworzącą rynek, na którym niezależni sprzedawcy mogą sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom.

KE podkreśliła, że udostępniając rynek sprzedawcom, Amazon cały czas gromadzi dane o aktywności firm na platformie. Ze wstępnych ustaleń KE wynika, że Amazon korzysta z wrażliwych informacji na temat sprzedawców na swoim rynku, ich produktów i transakcji na stronie internetowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl