Gigantyczny zakład koło Włocławka

Fabryka norweskiego holding Kongsberg Automotive, produkująca elementy i systemy wyposażenia samochodów, została otwarta w Pikutkowie koło Włocławka (Kujawsko-Pomorskie). Zatrudnienie znalazło 800 osób, a do końca roku liczba pracowników ma wzrosnąć do 1000.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/CC0/jarmoluk

Zakład został wybudowany na 6-hektarowej działce w Pikutkowie w gminie Brześć Kujawski. Znajduje się w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, w pobliżu węzła autostrady A1 Włocławek-Zachód. Fabryka na razie będzie produkować maty grzewcze oraz przewody paliwowe i powietrzne, ale wkrótce też inne elementy.

Zatrudnienie w fabryce znaleźli m.in. inżynierowie i technicy w dziedzinie automatyki, utrzymania ruchu i systemów magazynowych oraz operatorzy maszyn i magazynierzy.

O lokalizacji kolejnej fabryki firmy Kongsberg Automotive w Polsce w Brzeskiej Strefie Gospodarczej zadecydowały m.in.: lokalizacja gotowego pod inwestycje terenu przy autostradzie A1, bliskość dużego miasta - Włocławka, korzystniejsze - w porównaniu z innymi regionami Polski - koszty pracy, a także dobrze rozwinięta w regionie sieć szkół zawodowych - średnich i wyższych.

Kongsberg Automotive działa w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Firma zajmuje się produkcją m.in. mat grzewczych, systemów wentylowania foteli samochodowych. Fabryka w Pikutkowie jest trzecim zakładem holdingu w Polsce. Pierwszy z nich został otwarty w 2000 r. w Pruszkowie (Mazowieckie), a drugi - 2016 r. w Koluszkach (Łódzkie). 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Pikutkowo #fabryka #Kongsberg

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo