Więzienie za pobicie Pakistańczyków

/ pixabay.com/CC0/succo

  

Trzech sprawców przestępstw pobicia i znieważenia siedmiu pokrzywdzonych, w tym trzech Pakistańczyków, dziś dobrowolnie poddało się karze przed Sądem Okręgowym w Koszalinie.

Do pobicia i znieważenia siedmiu pokrzywdzonych, w tym trzech osób narodowości pakistańskiej, doszło 8 kwietnia 2017 r. w jednym z barów serwujących kebab w Świdwinie (Zachodniopomorskie).

Sąd skazał w środę trzech z czterech oskarżonych w tej sprawie, którzy dobrowolnie poddali się karze: Patryka W., Andrzeja F. i Roberta B. Sprawa jednego z nich została wcześniej wyłączona do odrębnego postępowania i rozpatrywana w trybie procesowym przez Sądem Rejonowym w Świdwinie i zakończona skazaniem oskarżonego na 6 miesięcy więzienia.

Patryk W. i Andrzej F. usłyszeli łączne wyroki 1,5 roku więzienia. Wobec obu sąd orzekł nawiązkę po 500 zł na rzecz trzech pokrzywdzonych Pakistańczyków oraz grzywnę w wysokości 800 zł. Obaj mają zapłacić 500 zł na rzecz pokrzywdzonej Kamili Ś., Polki, pracownicy baru. Andrzej F. tę samą kwotę ma też zapłacić na rzecz pokrzywdzonego Piotra O., klienta baru.

Robert B. został skazany na rok więzienia, zapłatę po 500 zł nawiązki na rzecz Pakistańczyków i Kamili Ś. oraz grzywnę w wysokości 800 zł.

Oskarżeni zostali zwolnieni z kosztów sądowych. Robertowi B. i Andrzejowi F. sąd zaliczył na poczet zasądzonej kary tymczasowy areszt, w którym obaj przebywali od 8 kwietnia 2017 r. do 15 września 2017 r.

Wyrok nie jest prawomocny. Skazani mogą się odwołać do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie.

- Wyrok zapadł za zgodą, za porozumieniem stron, więc sąd ma prawo zakładać, że strony z tym wyrokiem się zgodzą i tym samym już za siedem dni wyrok może się uprawomocnić

 – powiedział sędzia Jacek Matejko.

Uzasadniając wydane orzeczenie sędzia Matejko podkreślił, że "oskarżeni zaakceptowali swoją odpowiedzialność karną i to jest w ocenie sądu największy sukces tego postępowania karnego, które kończy się skazaniem oskarżonych przy ich akceptacji, świadomości, że za te czyny karę ponieść muszą".

- Kary, które zostały orzeczone, sąd uznaje za słuszne. Na pewno nie są one karami rażąco surowymi, aczkolwiek są to kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Stosunkowo krótkoterminowe, niemniej jednak w ocenie sądu, takie kary spełniają stawiane przed nimi cele prewencji ogólnej, jak i szczególnej. Będą oddziaływać i na oskarżonych i na społeczeństwo

 – powiedział Matejko.

Sędzia podkreślił, że "przestępstwa, do których dochodzi na tle przynależności narodowej są, niestety, coraz częściej spotykane na terenie RP. Tym bardziej należy o takich sytuacjach mówić, takie sytuacje nagłaśniać, a postawa oskarżonych, która kończy tę sprawę na etapie rozpoznawczym – czyli przyznanie się do winy, dobrowolne poddanie się karze – winna być poddana pozytywnej ocenie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Groźny pożar w zakładach zbrojeniowych, produkujących rakiety i pociski międzykontynentalne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Arcadiuš/CC BY-SA 2.0

  

Na terenie zakładów budowy maszyn Krasmasz w Krasnojarsku, jednego z najważniejszych w Rosji zakładów przemysłu obronnego, wybuchł pożar - podały dzisiaj media. Państwowy koncern Roskosmos zapewnił, że ogień nie zagraża głównym budynkom i instalacjom.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku pożaru. Ogień objął powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. W pięciostopniowej skali określającej stopień trudności pożaru nadano mu stopień czwarty.

Według mediów w płonącym obiekcie zawalił się dach. Przedstawiciel Roskosmosu powiedział, że pożar objął właśnie dach jednego z obiektów - budynku magazynowego. Główne budynki i instalacje zakładów nie są zagrożone - dodał przedstawiciel koncernu.

Krasmasz produkuje uzbrojenie i amunicję. Obecnie jego głównym programem jest opanowanie produkcji nowego ciężkiego pocisku międzykontynentalnego Sarmat, który jest na etapie prób. Krasmasz produkuje także rakiety balistyczne Siniewa i elementy bloków rakiet nośnych Zenit i Proton. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl