PKW podaje oficjalne wyniki dla stolicy. W Radzie Warszawy tylko trzy ugrupowania

Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że Rafał Trzaskowski uzyskał 56,67 proc. głosów w wyborach prezydenta Warszawy, wygrywając tym samym w I turze; Patryk Jaki - 28,53 proc. Z kolei do Rady Warszawy dostali się przedstawiciele tylko trzech ugrupowań.

W wyborach do Rady Warszawy, Koalicja Obywatelska uzyskała 40 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość będzie miało 19 przedstawicieli, a SLD Lewica Razem tylko jeden mandat.

Koalicja Obywatelska zdobyła 43,96 proc. głosów w wyborach do Rady Warszawy; PiS - 25,51; SLD Lewica Razem - 5,73.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Belgia: zachowany pozytywny trend spadania intensywności rozwoju epidemii

Bruksela, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby w Belgii odnotowano 185 zgonów z powodu koronawirusa i ponad 1,1 tys. zakażeń, a 420 osób hospitalizowano. Po raz pierwszy zmniejszyła się liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii.

Media wskazują, że dane z ostatnich dni wskazują na spadek intensywności rozwoju epidemii w kraju, a ten trend potwierdzony został ponownie w poniedziałek. Eksperci studzą jednak entuzjazm.

Jeśli niektóre wskaźniki poprawią się lub ustabilizują, może to być efekt weekendowy. Czasami liczby są mniej ważne

- mówi wirusolog Emmanuel Andre, cytowany przez dziennik "Le Soir".

W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto 420 pacjentów. W tym samym czasie 235 je opuściło.

W sumie w szpitalach z powodu Covid-19 w Belgii przebywa 5840 osób. Największe znaczenie ma jednak liczba osób na oddziałach intensywnej terapii. W poniedziałek hospitalizowanych było tam 1257 osób, a to spadek o cztery osoby w ciągu 24 godzin.

Z drugiej strony dobowe liczby zgonów utrzymują się na podobnym poziomie. W poniedziałek władze poinformowały o 185 kolejnych zgonach, co zwiększa ich całkowitą liczbę do 1632.

W ciągu doby stwierdzono 1123 nowe przypadki koronawirusa, co zwiększa ich łączną liczbę do 20 814.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts