To już pewne! PiS odbija świętokrzyskie z rąk koalicji PO-PSL. Mamy oficjalne dane!

wybory samorządowe 2018 / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Z oficjalnych danych Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach wynika, że PiS w Sejmiku Województwa świętokrzyskiego będzie miał 16 z 30 mandatów. Ponadto w sejmiku zasiądą także przedstawiciele PSL, Koalicji Obywatelskiej, SLD i komitetu Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

Podział mandatów w sejmiku na podstawie wyników głosowania podał dziennikarzom przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach Grzegorz Fura.

W 30-mandatowym sejmiku świętokrzyskim PiS przypadło 16 mandatów, PSL – dziewięć, Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) – trzy, a po jednym mandacie będą mieli przedstawiciele komitetów: SLD Lewica Razem i Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

W sejmiku ostatniej kadencji i w zarządzie województwa PSL tworzyło koalicję z PO. Ludowcy zwyciężyli w 2014 r. w wyborach, uzyskując 17 z 30 mandatów. Kolejne były: PiS – osiem mandatów, PO – trzy, a SLD – dwa mandaty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Pompeo o hojności USA: Żaden kraj nie może dorównać

Mike Pompeo / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Sekretarz stanu Mike Pompeo zapowiedział dziś, że władze USA będą starały się zatrzymać dla swoich obywateli najpotrzebniejszy sprzęt medyczny aż popyt na niego zostanie zaspokojony. Szef dyplomacji ogłosił też przeznaczenie 225 mln USD na pomoc innym krajom.

- W tej chwili, biorąc pod uwagę wielkie zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej w naszym własnym kraju, będziemy się skupiać na zatrzymaniu kluczowych środków medycznych w Stanach Zjednoczonych, dotąd aż popyt na nie zostanie zaspokojony

 - oświadczył sekretarz stanu.

Wypowiedź Pompeo padła niecały dzień po tym, jak administracja prezydenta Donalda Trumpa i koncern 3M - czołowy producent m.in. masek N95 - wypracowały porozumienie mające umożliwić eksport masek do Kanady i innych krajów. Władze USA starały się wcześniej wymusić na firmie zablokowanie eksportu masek. Według premiera kanadyjskiej prowincji Ontario Douga Forda, w poniedziałek na granicy zatrzymano transport ok. 3 milionów masek.

Podczas konferencji Pompeo zapowiedział też przeznaczenie dodatkowo 225 milionów dolarów na globalną walkę z pandemią koronawirusa. Już wcześniej USA przeznaczyły na ten cel 274 miliony. Pieniądze zostaną użyte m.in. w celu zakupu testów diagnostycznych, wdrożenia programów prewencji i wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej.

- Żaden kraj nie może dorównać temu poziomowi hojności

- zaznaczył Pompeo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts