Spektakl jest musicalem opartym na motywach „Opery żebraczej” angielskiego literata Johna Gaya. Spektakl, powstały na podstawie tekstu i muzyki liczącej prawie 300 lat, ma mieć – zgodnie z zapowiedziami – charakter rozrywkowy.

Widzowie będą mogli doświadczyć przyjemności podglądania półświatka, w którym w biznesmeni są w rzeczywistości łajdakami a gangsterzy cynicznymi uwodzicielami, o których względy walczą piękne kobiety

– czytamy w opisie przygotowanym przez Bagatelę dla prasy.

Spektakl jest debiutem reżyserskim na zawodowej scenie obchodzącego w tym roku 30-lecie pracy artystycznej aktora Rafała Dziwisza. Artysta na co dzień jest związany z Teatrem im. J. Słowackiego oraz krakowską Akademią Sztuk Teatralnych.

Skorzystałem jedynie z kanwy +Opery żebraczej+, skupiając się wyłącznie na – i to nie wszystkich – ariach z tamtego dzieła. Opowiadam historię jedynie inspirowaną oryginałem. Stąd ten na wskroś muzyczny spektakl nazywa się +W’ariacje pożądania+. W tytułowych +W’ariacjach+ zawierają się dwie rzeczy, które wyznaczają charakter tego przedstawienia: po pierwsze jest to absolutna wariacja na temat +Opery żebraczej+, a po drugie celowo użyty apostrof podkreśla, że istotą tego spektaklu są arie

- wyjaśnił reżyser.

XVIII-wieczną muzykę publiczność posłucha w nowych aranżacjach Dawida Suleja Rudnickiego. „Dzięki temu stare arie nabrały zupełnie nowego zaskakującego brzmienia” – powiedział reżyser. Za scenografię i animacje odpowiada Damian Styrna, a kostiumy zaprojektowała Iga Słupska.

W spektaklu wystąpią: Anna Branny, Aleksandra Godlewska, Natalia Hodurek, Kamila Klimczak, Izabela Kubrak, Anna Rokita, Przemysław Branny, Wojciech Leonowicz, Maciej Sajur, Adam Szarek i Patryk Szwichtenberg.