Kolejne sejmiki wojewódzkie dla PiS? Tu ważą się losy ewentualnej koalicji!

Prawo i Sprawiedliwość, zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Z najnowszych informacji docierających z poszczególnych regionów kraju wynika, że w świętokrzyskim sejmiku PiS może zdobyć samodzielną większość uzyskując 16 lub 17 mandatów na 30, z kolei na Dolnym Śląsku i na Śląsku trwają rozmowy nad możliwymi koalicjami.

Z informacji Polskiej Agencji Prasowej - powołującej się na źródła w strukturach PiS - wynika, że w województwie dolnośląskim PiS może uzyskać 14 na 36 mandatów, a w województwie śląskim - 22 na 45 mandatów.

- W przypadku tych dwóch sejmików trwają rozmowy, by uzyskać w nich większość – mówi jeden z polityków będących w kierownictwie PiS.

Z oficjalnych informacji wynika, że PiS jak dotąd uzyskało samodzielną większość w sejmiku woj. podlaskiego oraz podkarpackiego. Z wcześniejszych informacji wynikało, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało samodzielną większość także w woj. małopolskim i lubelskim. Dziś natomiast pojawiły się informacje, że PiS uzyskało samodzielną większość w sejmiku łódzkim zdobywając 17 mandatów na 33, z kolei na Mazowszu partia rządząca uzyskała na pewno 25 mandatów na 51.

Według podanych w poniedziałek przed południem wyników sondażu Ipsos - tzw. late poll - w wyborach do sejmików wojewódzkich PiS zdobyło 33 proc.; Koalicja Obywatelska - 26,7 proc.; 13,6 - PSL; 6,6 proc. - SLD; 5,9 proc. - Kukiz'15; a 5,8 proc. - Bezpartyjni Samorządowcy.

Dotychczas oficjalnie podano rozkład mandatów w pięciu sejmikach wojewódzkich.

W sejmiku województwa opolskiego Koalicja Obywatelska zdobyła 13 mandatów, PiS - 10, Mniejszość Niemiecka - 5, a PSL - 2.

Z kolei w sejmiku województwa podlaskiego 16 mandatów uzyskał PiS, 9 Koalicja Obywatelska, a 5 PSL.

W sejmiku woj. podkarpackiego PiS zdobyło 25 mandatów, Koalicja Obywatelska - 5, PSL - 3.

Z kolei w sejmiku województwa lubuskiego 11 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, 9 mandatów - PiS, 4 - PSL, 4 - Bezpartyjni Samorządowcy, a 2 SLD-Lewica Razem.

W sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego 14 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej, 11 dla PiS, 4 dla PSL i 1 dla SLD.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Setki osób narusza zasady kwarantanny we Włoszech. Grozi za to do 4 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/djedj

  

272 osoby zostały spisane we Włoszech w ciągu pięciu dni pod zarzutem naruszenia zasad kwarantanny - poinformowało we wtorek MSW. Według obowiązujących od niedawna przepisów o walce z epidemią grozi za to kara od roku do 4 lat więzienia.

Złamanie zasad kwarantanny podlega karze za stworzenie zagrożenia dla zdrowia obywateli. W przypadku osób zakażonych, które opuszczają dom, jest to kara do 5 lat więzienia.

MSW ogłosiło ponadto, że w poniedziałek siły porządkowe w całym kraju skontrolowały ponad 220 tysięcy osób i 88 tysięcy sklepów oraz innych placówek. Około 6300 osób zostało ukaranych za naruszenie przepisów dotyczących zakazu przemieszczania się bez ważnego i uzasadnionego powodu.

W ciągu trzech tygodni ich obowiązywania takie kary wymierzono 142 tysiącom osób. Wysokość grzywny została niedawno podniesiona przez rząd z 206 do wysokości od 400 do 3 tysięcy euro. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts