Guział kończy z polityką!

Działający przez wiele lat jako samorządowiec Piotr Guział poinformował, że odchodzi z polityki. „Coś się kiedyś zawsze kończy. Tym bardziej po 20 latach bez przerwy” – napisał Guział. Dodał, że jest dumny ze swojej drogi, za wszystkie szanse dziękuje wyborcom i żegna się z polityką w poczuciu spełnienia.

Piotr Guział
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Piotr Guział (ur. 1975 r. w Warszawie) przez wiele lat działał jako polityk i samorządowiec. Jest też współzałożycielem Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów. W latach 2010-2014 pełnił funkcję burmistrza warszawskiej dzielnicy Ursynów. W 2018 roku kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy, ale zrezygnował po propozycji kandydata Zjednoczonej Prawicy na ten urząd Patryka Jakiego, który obiecał mu wiceprezydenturę, jeśli sam wygra wybory. Po przegranej Patryka Jakiego zdecydował się zrezygnować z czynnej polityki i wrócić do biznesu.

- Jestem dumny z mojej drogi. Za te wszystkie szanse dziękuję wyborcom. Będzie co wspominać. Ale tam, gdzie koniec, tam i nowy początek. Choć w moim przypadku ten nowy początek nastąpił w 2015 r., gdy postawiłem na biznes, a nie na politykę – napisał Guział na Facebooku.

Piotr Guział we wpisie przypomniał historię swojej kariery m.in. to, że był pięciokrotnie wybierany radnym.

- Byłem 4 lata burmistrzem. Doprowadziłem do referendum w stolicy, które przyczyniło się do kilku pozytywnych zmian, jak np. obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej, budżet partycypacyjny czy budowa POW. Miałem dobry 3. wynik na prezydenta, obecnie nieosiągalny dla bezpartyjnych kandydatów. Zostałem drugim w historii radnym miasta z lokalnego komitetu [...] Kończę bez żalu, pozostawiając po sobie na Ursynowie trwałe ślady, które ułatwiają życie mieszkańcom. Odchodzę w poczuciu spełnienia. Tylko nielicznym w Polsce jest dane przeżyć tak brawurowy i intensywny czas w polityce i samorządzie. Od dziś proszę mówić o mnie historia Ursynowa. A może też Warszawy. Dziękuję wszystkim. I pozdrawiam jako człowiek prywatny– napisał żegnając się z wyborcami i sympatykami Piotr Guział.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Piotr Guział #wybory samorządowe #samorząd #Ursynów #polityka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo