Były prezes TK i oficer WSI „alternatywnie” edukują dzieci. Praworządność i... gra na saksofonie

Jerzy Stępień w szkole / www.facebook.com/tadeusz.karablin

  

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień już nie tylko uczestniczy w marszach współorganizowanych przez Komitet Obrony Demokracji i partie polityczne, ale udziela się także jako edukator młodzieży w zakresie demokracji i praworządności.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień przyjeżdża do szkoły na zorganizowane spotkanie i najpierw robi uczniom wykład na temat demokracji, przestrzegania praworządności i konstytucji, a później... wyciąga saksofon i zaczyna im grać.

Uczniowie kolejnych szkół w Polsce są tak edukowani przez stowarzyszenie, które założył były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych Tadeusz Korablin, który zmienił się w obrońcę demokracji i stał aktywnym działaczem Komitetu Obrony Demokracji. W ub.r. roku założył Stowarzyszenie Europejska Demokracja - Nadzieja i Otwartość (SEDNO).

Jak wynika z archiwalnych dokumentów, Tadeusz Korablin był oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych. Odpowiadał w nich za bezpieczeństwo informacji niejawnych. Wyjeżdżał na misje do Libanu. Po rozwiązaniu WSI w 2006 r., Korablin został członkiem zarządu Stowarzyszenia „Sowa” założonego przez byłych oficerów tych służb.

Informując o powołaniu stowarzyszenia i motywach jego powołania żołnierz w stanie spoczynku stwierdził, że to z niezgody na sytuację polityczną w kraju. Jak twierdził dalej Korablin, członkowie stowarzyszenia SEDNO „występują w obronie wartości i zasad jakie obowiązują w Unii Europejskiej, w tym głównie w Karcie Praw Podstawowych UE”. Stowarzyszenie promuje „nowoczesną oświatę otwartą na nowe trendy”. Dlatego stowarzyszenie postanowiło prowadzić w całej Polsce wśród dzieci i młodzieży akcję nazywaną „edukacją alternatywną”.

Sam Korablin zareklamował przed kilkoma dniami na Facebooku, jak aktywne jest obecnie SEDNO.

„Od chwili swojego powstania zajmuje się także organizowaniem edukacji alternatywnej. Działamy w całej Polsce. Jak dotąd zorganizowaliśmy spotkania w 9 szkołach ponadpodstawowych w Warszawie. W fazie organizacji są spotkania w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. Zbieramy także informacje o zainteresowaniu w mniejszych miastach”

 - pisał b. oficer WSI.

Podczas organizowanych spotkań w szkołach przekazywana ma być „wiedza o państwie i prawie, idei samorządności, a za kilka dni ruszamy z blokiem poświęconym Unii Europejskiej”.

Na swoim profilu Facebookowym Korablin zaprezentował przebieg jednego ze spotkań zorganizowanych przez jego stowarzyszenie. Były to wykłady byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Jerzego Stępnia, które miały miejsce w 21 Społecznym Liceum w Warszawie.

„Jerzy Stępień rozmawiał dzisiaj z młodzieżą o istocie samorządności i powinnościach obywatelskich” - pisał Korablin. A później zagrał dzieciom na saksofonie. „Miał to być rodzaj jam session. Była to pierwsza próba, ale muzycy umówili się na kolejne” – podsumował.

Tadeusz Korablin to jeden z najbardziej udzielających się warszawskich aktywistów Komitetu Obrony Demokracji. Można było go spotkać podczas protestu pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Od dawana uczestniczy w manifestacjach w stolicy, na których pojawia się z opornikiem w klapie. Jest też obecny na wydarzeniach organizowanych przez KOD poza stolicą – m. in. w Otwocku, gdy działacze stowarzyszenia zakłócali spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami. Na stronie internetowej KOD Mazowsze Korablin przedstawiany jest jako głównym koordynator Grupy Lokalnej Warszawa Wawer”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie żyje szef bułgarskiego Sztabu Generalnego. Gen. Andrej Bocew miał 60 lat

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W wieku 60 lat zmarł nagle szef bułgarskiego Sztabu Generalnego gen. Andrej Bocew - podało w czwartek wieczorem Ministerstwo Obrony. Bocew zajmował stanowisko szefa obrony, jak nazywane jest to stanowisko w Bułgarii, od marca 2017 r.

W latach 2011-2017 r. generał Bocew był dowódcą bułgarskich sił lądowych.

Na stanowisko szefa obrony, które do 2009 r. było określane jak w innych krajach nazwą "szef sztabu generalnego", mianował go wkrótce po objęciu urzędu w 2017 r. obecny prezydent Rumen Radew.

"Wojsko traci w jego osobie znakomitego żołnierza i dowódcę, który pozostawi swój trwały ślad w wojskowej historii Bułgarii"

- napisano w komunikacie Ministerstwa Obrony Bułgarii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts