Wandal wpadł na gorącym uczynku

Kieleccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 26- letniego wandala. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Morawica uszkodził na rynku 9 banerów, powodując szkody na kilka tysięcy złotych. W chwili zatrzymania miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za niszczenie cudzej rzeczy grozi do 5 lat więzienia.

Wandal
policja.pl

W poniedziałek, po godzinie 14 na numer alarmowy wpłynęły dwa zgłoszenia o wandalu, grasującym na kieleckim rynku. Zgłaszający informowali, że młody mężczyzna niszczy wystawę z banerów. Sygnał trafił do dyżurnego z Komisariatu Policji III w Kielcach, który na miejsce niezwłocznie zadysponował policyjne patrole.

Mundurowi nieopodal zniszczonej wystawy zauważyli odpowiadającego rysopisowi 26-latka. Mieszkaniec gminy Morawica, który był już notowany za podobne przestępstwo, nie umiał racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,8 promila. 26- latek został zatrzymany.

Jak ustalili śledczy, sprawca uszkodził 9 banerów, powodując straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Za ten czyn przyjdzie 26- latkowi stanąć przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#wandal #policja #Morawica #alkohol #więzienie #kara #Kielce #baner

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo