W Tarnowie przestępcy narkotykowi nie mogą spać spokojnie. Policjanci zajmujący się na co dzień tego rodzaju przestępczością z coraz większymi sukcesami likwidują plantacje marihuany oraz zatrzymują osoby handlującymi zabronionymi, niebezpiecznymi substancjami. Tak było również w zeszłym tygodniu. Kilkumiesięczne dochodzenie pozwoliło na zatrzymanie kolejnych dilerów narkotykowych.

Tym razem zatrzymano trzy osoby, które rozprowadzały w Tarnowie marihuanę oraz amfetaminę. Jeden z zatrzymanych, 29-letni tarnowianin, w swoim mieszkaniu miał prawie 700 gramów amfetaminy oraz prawie 300 gramów marihuany. Mężczyźnie przedstawiono zarzut określony w artykule 56 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i doprowadzono do prokuratury, a następnie do tarnowskiego sądu. Sąd zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Pozostałych dwóch mężczyzn, 21 oraz 23-latek, usłyszało zarzut posiadania narkotyków. Młodszy, dodatkowo odpowie za ich udzielanie. Obaj zostali objęci przez prokuratora dozorem policyjnym, młodszy ponadto zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniem majątkowym. Sprawę prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.