Niemcy przekraczają Lager-Rubikon

Niemiecka polityka historyczna przechodzi do kolejnej fazy - ucieczki od odpowiedzialności Niemców za zbrodnie II wojny światowej -

Niemiecka polityka historyczna przechodzi do kolejnej fazy - ucieczki od odpowiedzialności Niemców za zbrodnie II wojny światowej - pisze na swoim blogu europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

W nakładzie 800 tys. ukazała się w Niemczech broszura sygnowana przez Bundeszentralle für politische Bildung (Federalną Centralę Szkolenia Politycznego) broszura zatytułowana „Jüdisches  Leben in Deutschland” („Żydowskie życie w Niemczech”). Rzecz w tym, że owa broszura, która trafiła już do niemieckich szkół  jako materiał dydaktyczny zawiera stwierdzenie o … „polskich obozach koncentracyjnych”!!! Wszelkim zainteresowanym podajemy link z dokładną wskazówką:

http://www.bpb.de/publikationen/UVNOEL,3,0,19331945:_Verdr%C3%A4ngung_und_Vernichtung.html#art3 (rozdział „Vernichtung der Juden”; zagadnienie:  Todesmärsche, akapit pierwszy)

O całej sprawie został powiadomiony ambasador RP w RFN - Marek Prawda. Jestem ciekaw, czy – a jeśli – to w jaki sposób zareagował?

To skandaliczne stwierdzenie jest bardzo często używane, zwłaszcza w USA i Kanadzie, czasem również w niektórych krajach europejskich. Rzadko natomiast w samych Niemczech: ze zrozumiałych powodów byłaby to bowiem hucpa nad hucpami. Tym razem jednak miało to miejsce u naszego zachodniego sąsiada. Co więcej, to oszczerstwo nie pojawiło się w jakiejś prywatnej gazecie – co oczywiście też byłoby godne napiętnowania – ale zostało w olbrzymim nakładzie wydane przez państwowo-niemiecką instytucję, oczywiście za pieniądze niemieckiego podatnika. Zgroza. Takie rzeczy należy nagłaśniać  – i to niniejszym czynię. 


Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo