A Nowoczesnej kasy coraz bardziej brakuje... Komornik nawet zajął konto partii

Katarzyna Lubnauer / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Nowoczesna niemal od razu po dostaniu się do Sejmu ma problemy finansowe. Nie pomogło również odejście byłego lidera Ryszarda Petru. Teraz właśnie się okazało, że komornik zabezpieczył jedno z kont partii…

Nowoczesna ma ok. 2,5 mln zł zadłużenia, wynikającego z kampanii wyborczej – pisał portal niezalezna.pl w grudniu ub.r.

Prawie rok później nie zrobiło się lepiej.

- Zachęcamy do wpłacania pieniędzy na naszą partię - powiedziała pod koniec września Katarzyna Lubnauer. I to ckliwe tłumaczenie, aby sięgnąć do cudzych kieszeni: „uważam, że Nowoczesna jest potrzebna w Polsce, w związku z tym warto wpłacać, by funkcjonowała”.

Dziś się okazało, że nawet to nie pomogło i koalicjant Platformy tonie w długach… Jedno z kont Nowoczesnej zostało nawet zajęte przez komornika. Szefowa ugrupowania nie chciała komentować sytuacji.

Proszę dzwonić do skarbnika, do widzenia

– rozłączyła się Lunauer w trakcie rozmowy z dziennikarzami portalu wp.pl.

Więcej informacji podał skarbnik Nowoczesnej.

Komornik na wniosek wierzyciela objął jedno z naszych kont zabezpieczeniem. Chodzi o firmę, z którą współpracujemy. To nie jest postępowanie egzekucyjne, a zabezpieczenie na poczet roszczeń

- powiedział skarbnik.

Prowadzimy rozmowy i zbliżamy się do podpisania ugody, by rozłożyć płatność na raty. Chodzi o około 150 tys. zł

– wyjaśnił Pampuch.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl