To już pewne! Andrzej Wnuk wygrał w Zamościu. II tura nie jest potrzebna

Zamość / DzidekLasek; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Urzędujący prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, ubiegający się o reelekcję, wygrał wybory w I turze, zdobył 51,52 proc. Głosów. Oficjalne dane podała na swojej stronie internetowej Państwowa Komisja Wyborcza.

Wnuk jest prezydentem Zamościa od 2014 r. Kandydował z własnego komitetu wyborczego, jako kandydat bezpartyjny, jednak w wyborach uzyskał poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

Jego rywale uzyskali kolejno: Marta Pfeifer (KWW Marty Pfeifer) – 19,37 proc. głosów, Sławomir Ćwik (KWW Zamojska Koalicja Obywatelska) – 17,82 proc., Jarosław Sachajko (KWW Kukiz ’15) – 11,29 proc.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Holandia: Najnowsze dane o COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W Holandii w ciągu ostatniej doby o 952 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem - podał Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). O 101 wzrosła liczba osób zmarłych na Covid-19, a ponad 260 nowych osób przyjęto do szpitali.

Tym samym od początku epidemii koronawirusa w Holandii stwierdzono 18 803 przypadki zakażenia, 1867 osób zmarło, a 7135 hospitalizowano - przekazał RIVM na stronie internetowej.

Rzeczywista liczba infekcji jest jednak wyższa, ponieważ nie wszystkie osoby z objawami poddawane są testom

- podkreślił RIVM.

W ubiegłym tygodniu w Holandii z powodu Covid-19 zmarła pierwsza osoba w grupie wiekowej 35-39 lat, ale zdecydowana większość ofiar śmiertelnych miała ponad 70 lat.

Instytut ocenia, że liczba pacjentów przyjętych do szpitali i liczba zgłoszonych zgonów w Holandii rosną wolniej, niż można było się spodziewać, gdyby nie wprowadzono nadzwyczajnych środków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts