Rekordowe zainteresowanie wyborami w USA!

Rekordowa liczba wyborców zamierza wziąć udział w najbliższych wyborach środka kadencji w Stanach Zjednoczonych, które zaplanowane są na 6 listopada. Z sondażu dziennika „The Wall Street Journal” i telewizji NBC wynika, że tegoroczne Midterm Elections jeszcze nigdy nie budziły tak dużego zainteresowania.

flaga USA, zdjęcie ilustracyjne
oohhsnapp; pixabay.com / Creative Commons CC0

Duże zainteresowanie tegorocznymi wyborami środka kadencji (ang. Midterm Elections), nazywanymi tak, ponieważ organizowane są dwa lata po wyborze prezydenta, zadeklarowało prawie dwie trzecie badanych – więcej niż kiedykolwiek w historii tego typu badań.

Tak duże zainteresowanie jest zaskakujące, ponieważ z reguły wybory środka kadencji, w których dominują zagadnienia lokalne, cieszą się mniejszym zainteresowaniem Amerykanów i mają niższą frekwencję niż wybory prezydenckie.

Zainteresowanie tegorocznymi wyborami wyraża się w ostatnich miesiącach także zwiększoną aktywnością wyborców podczas kampanii i w procesie wyborczym.

Podczas wyborów, które zostaną przeprowadzone jak zawsze w pierwszy wtorek listopada, Amerykanie wybiorą na dwuletnią kadencję licząca 435 kongresmenów Izbę Reprezentantów i jedną trzecią Senatu - 35 senatorów na 6-letnie kadencje.

Demokraci mają nadzieję na zdobycie w wyborach przynajmniej kontroli w Izbie Reprezentantów. Aby osiągnąć ten cel, muszą zdobyć dodatkowo 23 głosy, co zdaniem większości ekspertów jest wielce prawdopodobne.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#USA #wybory #Midterm Elections #Republikanie #Demokraci

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo