Ostrołęka. Będzie druga tura wyborów prezydenckich, PiS traci większość w radzie miasta

Janusz Kotowski / fot. niezalezna.pl

  

Komitet Prawa i Sprawiedliwości wprowadził ośmiu radnych do rady miasta Ostrołęki. Oznacza to, że przez najbliższe pięć lat politycy PiS będą w tym mieście w opozycji. Większość mandatów przypadło komitetom bezpartyjnym. W drugiej turze wyborów na prezydenta Ostrołęki Janusz Kotowski (PiS) zmierzy się z Łukaszem Kulikiem (Ostrołęka dla Wszystkich).

Zaskoczeniem są wyniki pierwszej tury na prezydenta Ostrołęki. Zwyciężył Łukasz Kulik, dotychczasowy radny z komitetu Ostrołęka dla Wszystkich. Uzyskał on 38 proc. głosów. Drugi był Janusz Kotowski (PiS) - prezydent miasta od 12 lat. Jego wynik to 33 proc. Trzecie miejsce z wynikiem 18 proc. zajął Jakub Frydryk z komitetu Bezpartyjne Miasto Ostrołęka. Sromotną porażkę poniosła Koalicja Obywatelska - ich kandydat Mariusz Popielarz był dopiero czwarty. Ostatnie miejsce z marginalnym poparciem zdobył były poseł Bartłomiej Bodio z PSL.

W radzie miasta najwięcej mandatów ma PiS, lecz to komitety bezpartyjne mają większość - Nasza Ostrołęka, Ostrołęka dla Wszystkich i Bezpartyjne Miasto zdobyły łącznie 12 mandatów.

Podział mandatów w radzie miasta Ostrołęki:

Prawo i Sprawiedliwość - 8 radnych;
Nasza Ostrołęka - 5 radnych;
Ostrołęka dla Wszystkich - 4 radnych;
Bezpartyjne Miasto - 3 radnych;
Koalicja Obywatelska - 3 radnych;

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier zagłosował na.. syna

/ skeeze

  

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen zagłosował w wyborach europejskich na swojego syna, nie robiąc z tego tajemnicy.

Jeśli w tym lokalu wyborczym nie będzie co najmniej pięciu głosów na Begura Lokke Rasmussena, atmosfera w rodzinie zrobi się napięta

- powiedział po spełnieniu obowiązku wyborczego w jednej z kopenhaskich szkół. Słowa te odczytano jako aluzję do liczby uprawnionych do głosowania członków rodziny.

W minionych tygodniach premiera i jego syna można było zobaczyć na umieszczonych obok siebie plakatach. 29-letni junior prowadził kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a jego ojciec jest zaangażowany w kampanię przed duńskimi wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 5 czerwca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl