Na jego kontrkandydata 50-letniego Andrzeja Szymonika z KWW Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego głosowało 27,07 proc.

Lucjusz Nadbereżny, który jest prezydentem Stalowej Woli od 2014 roku, ukończył politologię na UMCS w Lublinie oraz prawo w filii KUL w Stalowej Woli. Członkiem PiS jest od 2006 roku.

Zanim został wybrany na prezydenta Stalowej Woli, pracował jako dyrektor departamentu w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Wcześniej był m.in. dyrektorem WORD w Tarnobrzegu. Przez dwie kadencje w latach 2006-2014 był radnym miejskim w Stalowej Woli. Od października 2015 roku jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Jest żonaty, ma dwóch synów.

Frekwencja w Stalowej Woli wyniosła 48,80 proc.


Prawo i Sprawiedliwość wygrało też wybory do rady miasta Stalowej Woli (Podkarpackie), uzyskując 15 mandatów w 23-osobowej radzie miasta - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

PiS w wyborach do rady zdobyło 63,17 proc.

Siedmiu radnych do rady wprowadził Komitet Wyborczy Wyborców Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego. Na ugrupowania to głosowało 31,68 proc.

Natomiast Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 poparło 5,27 proc. W radzie miasta Kukiz’15 będzie reprezentował jeden radny.