Śląsk Wrocław klubem Żołnierzy Wyklętych

  

„Partyzancka Armio Wyklęta – Śląsk Wrocław o Was pamięta” – oprawę o takiej treści, trzymaną przez tysiące osób, zaprezentowali kibice wrocławskiej drużyny. „W przeddzień Święta Żołnierzy Wyklętych Śląsk z klubu czerwonego (jakim był dawno temu), ostatecznie i definitywnie stanie się klubem, który będzie się kojarzył jednoznacznie z walką z komuną. Walką zbrojną. Chwała Bohaterom!” – napisali.

„Cześć i chwała bohaterom!”, „Żołnierze wyklęci – na zawsze w pamięci!” – skandowali kibice w czasie dzisiejszego meczu. Jak podkreślali, oprawa ta ma być symbolicznym końcem kojarzenia wojskowego klubu z tradycjami Ludowego Wojska Polskiego. Oprawę zaprezentowano w czasie meczu, w którym grały dwa kluby wojskowe – Śląsk i Legia Warszawa.

„Śląsk był klubem wojskowym, lecz tego wojska, które za wojsko polskie uważać się nie powinno. Niby było zielone, jak każde wojsko, lecz tak naprawdę było to wojsko czerwone. Komunistyczne. Klub był założony po wojnie, a wówczas już wojska polskiego nie było. Było wojsko <<Ludowe>>” – napisała przed meczem redakcja serwisu FanŚląsk.com.„Jesteście naocznymi świadkami definitywnego końca czerwieni na Śląsku. Pracowaliśmy nad tym długo. W czasach komuny kibice Śląska byli w awangardzie tych, którzy komunie się sprzeciwiali. Czynem. To my (w większości przypadków – wasi starsi koledzy) uczestniczyliśmy w antykomunistycznych demonstracjach. Lądowaliśmy na komendach, byliśmy bici i kopani. Ale potem na meczach skandowaliśmy hasła, za które można było znów wylądować na komendach” – piszą kibice o swojej historii.

Dalej czytamy o tym, z jakim wojskiem ma być odtąd identyfikowany ich klub: „W ten oto sposób chichot historii odrzuci od Śląska wszystko co czerwone, a będziemy czcili tych, do których założyciele Śląska strzelali… Niemal w przeddzień Święta Żołnierzy Wyklętych Śląsk z klubu czerwonego (jakim był dawno temu), ostatecznie i definitywnie stanie się klubem, który będzie się kojarzył jednoznacznie z walką z komuną. Walką zbrojną. Chwała Bohaterom!”.

Cytowany artykuł w całości przeczytać można tutaj: http://www.fanslask.fuckpc.com/?p=9819

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl