Wieje wiatr

  

Włoski dziennik „Corriere della Sera” i brytyjski „Guar­dian” napisały o okładce „Gazety Polskiej” z najpiękniejszymi postaciami polskiego kleru, a niemiecki kardynał Gerhard Ludwig Müller w jej duchu przypomniał o o. Maksymilianie Kolbe i ks. Jerzym Popiełuszce. Mówił też o tych, którzy chcą zniszczyć duchową substancję Polski.

Można powiedzieć, że daliśmy tą okładką impuls dla Kościoła nie tylko polskiego, ale i powszechnego, by przeszedł do ofensywy i zrozumiał, że w obecnym świecie jest choć niedoskonałą, to jednak najbardziej udaną instytucją, jaka działa. W Polsce rocznice wyboru Jana Pawła II i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki pokazały tęsknotę milionów Polaków za ładem, za ojcem, który wskaże nam – jak tamci – drogę. Czujecie, jak wieje wiatr? Otaczający bałagan, śmietnik, a właściwie gigantyczne wysypisko dekoracji tego świata wszystkim już się znudziło, przejadło i powstaje coraz więcej miejsca dla tych, którzy niosą wartości, odwagę, charakter. Znowu polskie wartości, jak kiedyś idea walki za wolność naszą i waszą, mogą być atrakcyjne dla świata. Bo konkurencja – islam, gender czy Putin nie jest, zgódźmy się, zbyt porywająca. Tylko czy my sami udźwigniemy to zadanie?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts