Wicepremier Gliński specjalnie dla niezalezna.pl: Trzeba szanować ten wynik

Piotr Gliński / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W rozmowie z reporterką portalu niezalezna.pl wicepremier Piotr Gliński zwrócił uwagę, że wynik wyborów prognozowany przez IPSOS sondaż expit poll jest znacznie wyższy od wyniku, który Prawo i Sprawiedliwość odnotowało w poprzednich wyborach samorządowych.

- Trzeba szanować ten wynik, ponieważ najprawdopodobniej jest to zwycięstwo. Wciąż czekamy na oficjalne wyniki. Przypominam, że mieliśmy niespodziankę poprzednim razem. Jest także ciekawy wynik dotyczący frekwencji. Jest ona znacznie większa niż poprzednio, największa chyba frekwencja w wyborach samorządowych, co znaczy, że świadomość obywatelska w Polsce wzrasta. Dla nas jest to także taki sygnał, że po prostu trzeba dalej pracować. Uzyskaliśmy najprawdopodobniej znacznie lepszy wynik niż cztery lata temu. Dla Prawa i Sprawiedliwości zawsze wybory samorządowe były wyborami najtrudniejszymi. Pamiętajmy, że zawsze to była bardzo duża różnica między wyborami samorządowymi a parlamentarnymi. Ostatnio to było przecież ponad 11 proc. Tak jak powiedziałem, trzeba szanować ten wynik i dalej ciężko pracować

– mówi portalowi niezalezna.pl wicepremier Gliński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Główny specjalista ds. walki z COVID-19 w Rosji jest chory. Tydzień temu przyjmował Putina

/ kremlin.ru

  

Denis Procenko, lekarz naczelny szpitala w podmoskiewskiej Komunarce, w którym leczeni są chorzy na Covid-19, a który 24 marca wizytował prezydent Rosji Władimir Putin, jest zakażony koronawirusem.

Stan lekarza jest dobry - podała dziś telewizja informacyjna Rossija24.

Szpital w Komunarce wprowadza dodatkowe środki ochrony.

Procenko osobiście oprowadzał Putina po szpitalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts