Wenta komentuje wyniki

Kielczanie są za zmianami – powiedział dziś Bogdan Wenta, który według sondaży w drugiej turze wyborów na prezydenta Kielc zmierzy się z obecnym włodarzem miasta Wojciechem Lubawskim.

Bogdan Wenta
twitter.com/pswietokrzyskie

Wenta w sondażu exit poll przeprowadzonym przez pracownię IPSOS w pierwszej turze wyborów prezydenta Kielc uzyskał 35,8 proc. głosów.

W drugiej turze zmierzy się z obecnym włodarzem miasta Wojciechem Lubawskim, na którego według sondażu głosowało 29,6 proc. wyborców.

Te wstępne wyniki wskazują na jedno, że mieszkańcy Kielc są za zmianami. Oczekują nowej dynamiki, nowej nadziei, a przede wszystkim odpowiedzialności. Z tego co zauważyliśmy, część osób z naszej drużyny będzie radnymi. Spoczywa na nas już w tej chwili duża odpowiedzialność

– podkreślił Wenta, który zwrócił się do mieszkańców Kielc i woj. świętokrzyskiego.

- Dziękuję za każdy oddany głos na nasza drużynę. Głos oddany na ludzi odpowiedzialnych, którzy będą pracować dla dobra miasta i dobra województwa, a my będziemy tego pilnować. Dlaczego? Bo przygotowując listy do tych wyborów, zakładaliśmy, że nasze motto będzie "działaj i twórz politykę lokalną dla mieszkańców. Słuchaj ich – bo to jest twój najlepszy partner, działaj dla jego dobra” - dodał Wenta.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć dogrywkę. Mam tylko nadzieję, że nie będzie karnych. Dlatego dziś sugerując się wstępnymi wynikami odpowiedzmy sobie na proste, fundamentalne pytanie – czy chcemy zmiany? A jeśli chcemy zmian, to wzywam wszystkich, naprawdę wszystkich – idźmy razem i w drugiej turze zagłosujmy za zmianami

– zaapelował do kielczan lider stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie".

Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Bogdan Wenta #Kielce #Wybory

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo