Wybory samorządowe 2018: WYNIKI z Poznania! Jaśkowiak wygrywa w pierwszej turze

Zdjęcie ilustracyjne - Poznań / pixabay.com

  

Poznaliśmy już sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Poznania. Zobacz, kto zwyciężył w stolicy Wielkopolski i czy do rozstrzygnięcia będzie potrzebna druga tura!

Według Exit Poll wybory w pierwszej turze wygrał Jacek Jaśkowiak (Koalicja Obywatelska), uzyskując 56,6 proc. głosów. Kandydat Zjednoczonej Prawicy Tadeusz Zysk zajął drugie miejsce z wynikiem 22,2 proc. głosów.

Wkrótce więcej wyników.

Na prezydenta Poznania kandydowali:

BONK-HAMMERMEISTER Dorota Magdalena (KWW Społeczna Koalicja Prawo od Miasta)
BRATKOWSKI Wojciech (KWW Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna)
HINC Przemysław Jakub (KWW Kukiz'15)
JAŚKOWIAK Jacek (Koalicja Obywatelska)
LEWANDOWSKI Tomasz Jacek (KWW Lewica)
PUCEK Jarosław (KWW Jarosława Pucka Dobro Miasta)
ZYSK Tadeusz (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Timmermans nie rezygnuje z planów

/ NakNakNak CC0

  

Wiceszef KE Frans Timmermans ogłosił, że Komisja Europejska podtrzymuje swój plan zwiększenia celu redukcji emisji CO2 do 2030 r. do 50-55 proc. w porównaniu do poziomów z 1990 r. Obecnie cel ten to 40 proc.

Na początku marca Komisja Europejska zapowiedziała, że do września 2020 r. przedstawi plan w sprawie zwiększenia celu redukcji emisji CO2 do 2030 r. do 50-55 proc.

Obecnie, miesiąc po ogłoszeniu projektu, w Brukseli i niektórych stolicach europejskich pojawiają się głosy, że w kontekście kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, który może wstrząsnąć unijną gospodarką, ambitne cele mogą okazać się trudne do zrealizowania.

Timmermans opublikował dziś wieczorem oświadczenie.

"Prace, które Komisja podejmuje, aby przedstawić do września 2020 r. plan oceny wpływu mający na celu zwiększenie ambicji UE i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. o 50–55 proc. w porównaniu z poziomami z 1990 r., są na dobrej drodze, a Komisja będzie się ich trzymać"

- napisał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts