Spektakularna porażka PO w Gdańsku! Wałęsa odpadł w pierwsze turze

Paweł Adamowicz, Kacper Płażyński, Jarosław Wałęsa / Fotomag/Gazeta Polska

  

To jedna z największych porażek Platformy! Kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa przegrał z rywalami w wyborach w Gdańsku. A jego kontrkandydaci Kacper Płażyński (PiS) i Paweł Adamowicz spotkają się w drugiej turze. Obu dzieli nieznaczna różnica głosów!

Głównymi pretendentami na fotel prezydenta Gdańska byli Kacper Płażyński (PiS), Paweł Adamowicz i Jarosław Wałęsa (N. i PO).

Według sondażu Ipsos do drugiej tury wyborów przechodzą Paweł Adamowicz, który otrzymał 36,7 proc. i Kacper Płażyński, na którego zagłosowało 32,3 proc. wyborców.

W wyborach samorządowych Polacy wybierali blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. włodarzy. Koniec głosowania oznacza zakończenie ciszy wyborczej, która obowiązywała do godz. 21. Uprawnionych do głosowania jest ponad 30,24 mln osób; wybory odbywają się w 26 983 obwodach. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znaleziono ciała dwóch nurków

Pigadia – stolica wyspy / By Juhani Komulainen, User Rafu on fi.wikipedia - Originally from fi.wikipedia; description page is (was) here, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1129768

  

- Ciała dwóch nurków znaleziono w podwodnej jaskini w pobliżu greckiej wyspy Karpatos - poinformowały władze. Obcokrajowcy - w wieku 65 i 30 lat - weszli do jaskini w sobotę.

Trzeci nurek, który wraz z nimi był w jaskini, zawrócił w związku z niedostateczną ilością tlenu. Po powrocie nie odnalazł swoich towarzyszy i poinformował o zdarzeniu służby.

Trwa operacja wydobycia ciał zmarłych nurków z jaskini

- poinformowała straż przybrzeżna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl