ONZ i multi-kulti 

  

W 2010 r. we Francji wprowadzono ustawę zakazującą noszenia w miejscach publicznych islamskich strojów kobiet zakrywających twarz, tzw. burek. Nie motywowano tego obroną kultury i tożsamości kraju, lecz troską o kobiecą godność.

Po 8 latach prawem tym zajął się Komitet Praw Człowieka ONZ i poddaje je krytyce. Według tej agendy francuskie prawo podważa wolność religijną i dyskryminuje. Uwagę zwraca to, że akceptuje się, iż islam nie jest tylko religią, ale właściwie systemem społecznym, który ma prawo m.in. do narzucania kobietom sposobu ubierania się. Wątpliwe też, by Biuro Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka przejawiało tak dużą troskę o uczucia religijne niemuzułmanów. Bliższa prawdy wydaje się teza, że wsparcie dla islamu to jedynie element szerszej gry o narzucenie Europie idei wielokulturowości.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts