Kierujący samochodem osobowym tuż przed północą jechał w kierunku Podzamcza w Wałbrzychu. Na widok patrolu młody mężczyzna przyspieszył, dlatego funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego celem dokonania kontroli drogowej. Kierujący pomimo to dalej kontynuował jazdę uciekając kolejnymi ulicami, aż skręcił w ulicę Kamienną. Tam po staranowaniu bramy wjazdowej do jednej z posesji, zaczął uciekać pieszo, a następnie ukrył się w kojcu dla psa. Ostatecznie został zatrzymany przez policję.

19-letni mieszkaniec Świdnicy w trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że jest osobą poszukiwaną, dlatego podjął decyzję o ucieczce. Miał jednak uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był trzeźwy.

Młodociany przestępca odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Mężczyzna w związku z tym, iż był osobą poszukiwaną, trafił już do Zakładu Poprawczego w Świdnicy.