Warsztaty filmowe śladami filmu „Trędowata”

/ By Marcin Wróbel [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

  

Film „Trędowata” Jerzego Hoffmana z 1976 roku jest motywem przewodnim warsztatów filmowych dla dorosłych, które odbędą się w sobotę w Muzeum-Zamku w Łańcucie. Właśnie w łańcuckim zespole pałacowo-parkowym kręcono niektóre sceny z filmu.

Jak poinformowała PAP Joanna Garbulińska-Charchut z łańcuckiego zamku, w ramach warsztatów uczestnicy będą mieć możliwość zwiedzać zamkowe wnętrza śladami filmowców, zapoznają się również z tajnikami sztuki filmowej, poznają najnowsze technologie wykorzystywane w filmie.

„Wychodząc na wprost potrzebom osób dojrzałych, chcemy w prosty i przystępny sposób pokazać uczestnikom, jak radzić sobie z nowoczesnymi technikami i urządzeniami wykorzystywanymi w produkcjach filmowych” - wyjaśniła.

Na zakończenie zajęć uczestnicy zrealizują wspólnie krótką etiudę filmową. Znajdą się w niej wypowiedzi i opinie uczestników warsztatów oraz wybrane zdjęcia z realizacji filmu.

„Nie będziemy się uczyć na pamięć kwestii wypowiadanych przez Stefcię Rudecką, czy ordynata Michorowskiego. Skupimy się na formie reportażu. Uczestnicy przed kamerą będą mogli wypowiedzieć się na tematy uniwersalne, takie jak miłość, małżeństwo, poświęcenie dla uczucia, odwaga. Porozmawiamy o książce, filmie i wpływie jaki wywarły na kulturę” – wyjaśnił Dział Edukacji Muzealnej z łańcuckiego zamku.

Film „Trędowata” Jerzego Hoffmana z 1976 roku, jeden z najsłynniejszych polskich melodramatów, był realizowany m.in. w łańcuckim zespole pałacowo-parkowym, dawnej rezydencji magnackiej Lubomirskich i Potockich.

W filmie „zagrały” zamkowe wnętrza, w tym biblioteka, salon narożny, galeria rzeźb, a także park oraz powozy i karety z zamkowej powozowni.

Wnętrza zamkowe pojawiły się również w „Hrabinie Cosel” Jerzego Antczaka z 1968 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Krakowscy policjanci zatrzymali 2 dilerów narkotykowych

Narkotyki / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejną realizację, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn, zaangażowanych w narkotykowy proceder oraz zabezpieczyli 450 g narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 15 tys. złotych

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, na terenie krakowskiego Podgórza. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów „na gorącym uczynku”. 28-letni mieszkaniec Nowej Huty wpadł w ręce stróżów prawa, gdy „z towarem” szedł do swego znajomego „po fachu”. W kurtce oraz plecaku należącym do mężczyzny, kryminalni ujawnili woreczki foliowe z zawartością 272 g suszu marihuany. Natomiast w miejscu zamieszkania jego 29-letniego kompana, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli niemal 150 g konopi indyjskich i 27 g amfetaminy, a także 877 g nieznanej substancji, która zostanie poddania badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych (art.62 ust.2 UoPN), a 28-latek odpowie również za zmuszanie policjanta do zaniechania prawnych czynności służbowych (art. 224§2KK). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. P

rokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl