Premier spotkał się z repatriantami

/ Twitter/ PremierRP

  

Spóźniona sprawiedliwość dziejowa musi być stopniowo naprawiana; późno, ale w końcu zaczęliśmy naszych rodaków ze Wschodu ściągać do Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z repatriantami w Pułtusku.

Premier wręczył w piątek decyzje o nadaniu obywatelstwa polskiego 21 repatriantom. "To wielka radość, że dzisiaj taka spóźniona sprawiedliwość historyczna, dziejowa zaglądnęła tutaj do Pułtuska, na tę ziemię, na którą przybyliście, a która zawsze byłą waszą ziemią" - powiedział szef rządu.

Premier zwrócił się do repatriantów, mówiąc: "Wasi rodzice, dziadkowie, kiedy byli wywożeni, czasami w jedną walizkę musieli spakować cały swój dobytek, zawsze mieli Polskę w sercu i na tamtej dalekiej, nieludzkiej ziemi, przez wiele lat, na pewno czuli się zapomniani" - podkreślił Morawiecki.

"Doszliśmy do wniosku, że ta spóźniona sprawiedliwość dziejowa musi być stopniowo naprawiana" - oświadczył premier. Podziękował repatriantom za to, że znowu są w Polsce i że razem z nimi możemy budować naszą ojczyznę.

"Polskość to taka właśnie oryginalna, absolutnie unikalna siła ducha (...) Rozproszeni po całym świecie, niszczeni przez wielkich wrogów - Niemców, Sowietów - przetrwaliśmy i rozwijamy się, rośniemy. W końcu późno, ale zaczęliśmy naszych rodaków ze Wschodu ściągać do Polski"

- mówił Morawiecki.

Premier oświadczył, że rząd chce, aby rodacy, którzy w ostatnim czasie wyjechali za granicę, m.in. do Wielkiej Brytanii, przyjeżdżali z powrotem do Polski. "To jest nasza polska wspólnota, czujemy się za nią odpowiedzialni" - zaznaczył szef rządu.

"Chcemy urządzać życie tutaj w Polsce tak, żeby było ono najlepsze dla wszystkich, żeby było sprawiedliwe. Cieszymy się, że coraz bardziej się takim staje"

– mówił szef rządu. "Wierzę w to, że pomocą państwa będziemy w stanie zmieniać dalej Polskę, że będziemy starać się, aby Polska była krajem coraz silniejszym, piękniejszym, zasobnym, sprawiedliwym i dumnym" – oświadczył Morawiecki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak wśród rannych we Francji

zdjęcie ilustracyjne / @SnowAndBeach Twitter.com

  

Wśród rannych w wyniku pożaru ośrodka narciarskiego Courchevel w Alpach Francuskich znalazł się Polak. „Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – zapewnił Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Pożar wybuchł na trzecim, ostatnim piętrze budynku, w którym mieszkało ok. 60 pracowników sezonowych, w tym obcokrajowcy.

Żywioł został opanowany ok. godz. 8.30. Przyczyna pożaru są ustalane.[polecam:https://niezalezna.pl/255299-pozar-w-w-osrodku-narciarskim-w-alpach-francuskich]

„W pożarze ośrodka narciarskiego w Courchevel (Francja) zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne, w tym 4 ciężko. Wśród poszkodowanych jest wielu cudzoziemców. Jednym z rannych jest Polak. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Placówka w Lyonie monitoruje sytuację”

- poinformował na jednym z portali społecznościowych wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl