Porowska: będę w drugiej turze

/ Facebook

  

Jestem przekonana, że w drugiej turze wyborów na prezydenta Opola spotkam się z urzędującym prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim - oświadczyła kandydatka Zjednoczonej Prawicy wicewojewoda Violetta Porowska.

Podczas konferencji podsumowującej kampanię wyborczą, Porowska przypomniała filary swojego programu wyborczego. "Tanie ciepło dla Opola, nowy most na Odrze, porządne połączenie z autostradą, wreszcie obwodnica i centrum leczenia dla dzieci. To są sprawy realne, które możemy doprowadzić do skutku" - podkreśliła wicewojewoda.

Jej zdaniem, w drugiej turze do walki z urzędującym prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim stanie ona, jako przedstawiciel środowisk prawicowych, a dzięki dobremu programowi PiS ma szansę utworzyć klub liczący nawet 10 radnych. Według posła Antoniego Dudy (PiS), kandydatka Zjednoczonej Prawicy ma szanse na zdobycie w pierwszej turze ponad trzydzieści procent głosów.

Oprócz Porowskiej i Wiśniewskiego (KWW Arkadiusza Wiśniewskiego) o stanowisko prezydenta Opola ubiega się Paweł Grabowski (Kukiz'15), Apolonia Klepacz (SLD), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) i Marcin Gambiec (KWW Marcina Gambca popierany przez Mniejszość Niemiecką i Partię Razem).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Manifestacja w rocznicę zabójstwa dziennikarza. Tysiące osób na ulicach Bratysławy

zdjęcie ilustracyjne / By Ing.Mgr.Jozef Kotulič [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

W wielu słowackich miastach, w tym w Bratysławie i Koszycach, odbyły się w czwartek zgromadzenia w 1. rocznicę zamordowania dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej. 25 tys. osób w centrum stolicy wznosiło także hasła przeciwko koalicji rządowej.

Organizatorem protestów jest inicjatywa „Na rzecz przyzwoitej Słowacji”, która powstała przed rokiem i która firmuje wszystkie akcje związane ze wspomnieniem o Kuciaku i jego narzeczonej Martinie Kusznirovej.

Jeden z liderów inicjatywy Juraj Szeliga powiedział, że rok, który upłynął od śmierci tych dwojga młodych ludzi, zmienił Słowację.

Morderstwo Jana i Martiny wyrwało nas ze słodkiej nieświadomości. Po ich śmierci już nie możemy powiedzieć, że nie wiedzieliśmy, jak silna może być nienawiść, siła pieniędzy i korupcja.
- mówił Szteliga, rozpoczynając rocznicowe zgromadzenie.

Ojciec zamordowanego, Jozef Kuciak, podziękował ludziom, którzy przyszli na plac w centrum Bratysławy.

Chciałbym podziękować nie tylko za dzisiejszy dzień, ale także za wszystkie spotkania, które tutaj mieliście.
- mówił, a tłum skandował „Jesteśmy z wami”.

Wśród mówców byli działacze organizacji pozarządowych, aktorzy i naukowcy.

Kuciak wraz z narzeczoną zostali zastrzeleni w ich domu w miejscowości Velka Macza 21 lutego 2018 roku. Przed śmiercią dziennikarz pracował nad materiałami dotyczącymi powiązań między osobami z otoczenia premiera Słowacji Roberta Fico a włoską mafią. Zabójstwo wywołało masowe protesty i kryzys polityczny na Słowacji, doprowadzając do dymisji Fico, który jednak zachował przewodnictwo swej partii Kierunek-Socjaldemokracja (Smer-SD).

Wśród czworga aresztowanych są domniemana bezpośrednia zleceniodawczyni zabójstwa Alena Zsuzsova i były policjant Tomasz Szabo, który według śledczych zastrzelił Kuciaka. Nieustalony dotąd główny mocodawca zbrodni miał za nią zapłacić co najmniej 70 tys. euro.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl