Porowska: będę w drugiej turze

/ Facebook

  

Jestem przekonana, że w drugiej turze wyborów na prezydenta Opola spotkam się z urzędującym prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim - oświadczyła kandydatka Zjednoczonej Prawicy wicewojewoda Violetta Porowska.

Podczas konferencji podsumowującej kampanię wyborczą, Porowska przypomniała filary swojego programu wyborczego. "Tanie ciepło dla Opola, nowy most na Odrze, porządne połączenie z autostradą, wreszcie obwodnica i centrum leczenia dla dzieci. To są sprawy realne, które możemy doprowadzić do skutku" - podkreśliła wicewojewoda.

Jej zdaniem, w drugiej turze do walki z urzędującym prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim stanie ona, jako przedstawiciel środowisk prawicowych, a dzięki dobremu programowi PiS ma szansę utworzyć klub liczący nawet 10 radnych. Według posła Antoniego Dudy (PiS), kandydatka Zjednoczonej Prawicy ma szanse na zdobycie w pierwszej turze ponad trzydzieści procent głosów.

Oprócz Porowskiej i Wiśniewskiego (KWW Arkadiusza Wiśniewskiego) o stanowisko prezydenta Opola ubiega się Paweł Grabowski (Kukiz'15), Apolonia Klepacz (SLD), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) i Marcin Gambiec (KWW Marcina Gambca popierany przez Mniejszość Niemiecką i Partię Razem).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Wśród ofiar zamachów na Sri Lance są Polacy? Wiceszef MSZ wyjaśnia

/ Zrzut ekranu z youtube.com https://www.youtube.com/watch?v=DWPbaDn0Jvo

  

- Nie mamy informacji, aby wśród ofiar straszliwych zamachów na Sri Lance byli Polacy - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki oraz luksusowe hotele na Sri Lance.

Dziś policja poinformowała, że liczba śmiertelnych ofiar wzrosła do 310. Dodano, że w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań. [polecam:https://niezalezna.pl/268704-to-on-stoi-za-seria-atakow-terrorystycznych-na-sri-lance-aresztowano-syryjczyka]

Wiceminister spraw zagranicznych był pytany w TVP Info, czy resort ma już potwierdzone informacje, że wśród ofiar lub rannych po zamachach na Sri Lance są Polacy.

Nie mamy takich informacji, aby wśród ofiar tych straszliwych zamachów na Sri Lance byli Polacy

 - podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl