Opole: nietypowy pomysł lidera SLD

/ Arcaion

  

O przekazanie banerów po wyborach schroniskom dla zwierząt - zaapelował do komitetów wyborczych, przewodniczący opolskiego SLD Piotr Woźniak.

Zdaniem Woźniaka, materiał z którego wykonane są banery, doskonale nadaje się do ocieplania pomieszczeń dla zwierząt, np. bud dla psów w schroniskach, dlatego - jak przekonywał - lepiej zamiast wyrzucać je do śmieci, wykorzystać je jako ocieplenie miejsc, gdzie domowe zwierzęta spędzą nadchodzącą zimę.

Zadeklarował, że po wyborach przekaże swoje banery schronisku dla zwierząt. Zaapelował też do innych komitetów, aby zrobiły to samo.

Podczas konferencji kandydująca na prezydenta Opola z list SLD Apolonia Klepacz przypomniała swój program wyborczy, zawierający m.in. postulaty dostępności do bezpłatnych żłobków i przedszkoli oraz przywrócenia opieki dentystycznej i lekarskiej w placówkach oświatowych.

Duży nacisk opolskie SLD postawiło także na postulat przeznaczenia 10 proc. budżetu miasta na budownictwo komunalne. Według zapewnień Klepacz, program lewicy jest konkretny i przygotowany do wdrożenia przez władze miasta w nadchodzącej kadencji, a zbiór propozycji prezentowanych podczas kampanii, będzie wręczony przyszłym radnym i prezydentowi.

Oprócz Klepacz o stanowisko prezydenta Opola ubiega się urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski (KWW AW), Marcin Gambiec (KWW MG popierany przez Mniejszość Niemiecką i Partię Razem), Violetta Porowska (Zjednoczona Prawica), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) i Paweł Grabowski (Kukiz'15).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Trump nie odpuszcza Demokratom. Zapowiedział „ważne oświadczenie” ws. muru z Meksykiem

Szczyt NATO n/z: Donald Trump / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Rozpoczęte 22 grudnia i trwające do chwili obecnej częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego USA, tzw. shutdown, stało się najdłużej trwającym paraliżem administracji w historii kraju. Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że dzisiaj o godzinie 15.00 czasu lokalnego wygłosi "ważne oświadczenie", dotyczące sytuacji na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Trump poinformował na Twitterze, że oświadczenie dotyczyć będzie "kryzysu humanitarnego na południowej granicy USA" i wygłosi je w Białym Domu. Amerykański prezydent domaga się od Kongresu środków na budowę muru na granicy z Meksykiem, na co nie chcą zgodzić się Demokraci, co doprowadziło do kryzysu politycznego w USA, którego efektem jest trwający już od 28 dni shutdown. [polecam:https://niezalezna.pl/254041-najdluzszy-shutdown-w-historii-usa]

Prezydent USA 8 stycznia wygłosił telewizyjne orędzie do narodu amerykańskiego, w którym oświadczył, że nielegalna migracja na południowej granicy Stanów Zjednoczonych to kryzys humanitarny, który trzeba jak najszybciej zakończyć. [polecam:https://niezalezna.pl/253584-trump-wyglosil-oredzie-do-narodu-i-uzyl-argumentu-ktory-obalil-narracje-demokratow-ws-muru]

Trump próbował przekonać Amerykanów do projektu wybudowania muru na granicy z Meksykiem, bowiem nielegalna migracja, jego zdaniem, jest źródłem wzrostu przestępczości w USA.

Mur jest przedmiotem sporu Trumpa z demokratycznymi kongresmenami, którzy sprzeciwiają się przeznaczeniu w budżecie 5,7 mld dolarów na jego budowę.

Z powodu konfliktu w grudniu zeszłego roku nie uchwalono prowizorium budżetowego, co doprowadziło do częściowego zawieszenia rządu federalnego, najdłuższego w historii USA.

Skutki shutdownu stają się coraz bardziej dotkliwe. Funduszy na bieżącą działalność nie otrzymuje 9 z 15 departamentów reprezentowanych w gabinecie, m.in. stanu, rolnictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, transportu, i sprawiedliwości. Około 800 tys. urzędników federalnych zostało wysłanych na urlopy lub pracują bez wynagrodzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl