Zielona wyspa z VAT-y

  

Przesłuchiwany przez sejmową komisję śledczą ds. VAT były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ćwiąkalski nie widzi problemu w istniejącym za jego urzędowania stanie prawnym, w którym za miliardowe wyłudzenia podatków w praktyce groziła jedynie kara niewielkiej grzywny.

I to pomimo że, jak zeznał w innym miejscu, prokuratura już w 2008 r. miała pełną wiedzę na temat mechanizmów okradania polskiego społeczeństwa. Choć ciążył na nim prawny obowiązek działania w obronie majątku publicznego, nie skorzystał z żadnego z przysługujących mu uprawnień, by np. złożyć projekt ustawy czy wystąpić ze stosownym wnioskiem do Sądu Najwyższego lub Trybunału Konstytucyjnego! Wszyscy pamiętamy Donalda Tuska chętnie pozującego do zdjęć na tle mapy ogarniętej kryzysem Europy w kolorze czerwonym i zielonej wyspy w konturach Polski, gdzie oficjalnie notowano wzrost PKB o 1 proc. rocznie. Ciekawe, czy komisji uda się ustalić, ile z tego nominalnego wzrostu generował obrót fikcyjnymi fakturami, konieczny do dokonania największego w historii złodziejstwa i czy ta szokująca bezczynność nie była podyktowana również potrzebami potiomkinowskiej propagandy ekipy PO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl