Uruchomiono środkowe schody na stacji Metro Centrum

Uruchomiono środkowe schody ruchome na stacji Metro Centrum w kierunku Kabat – poinformowało Metro Warszawskie. Nadal nieczynne są schody, które uległy awarii 4 października. W jej wyniku lekko poszkodowane zostały cztery osoby.

By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

Warszawskie Metro poinformowało PAP, że pasażerowie mogą korzystać w tym miejscu z jednych schodów jadących do dołu i jednych do góry. Kierunek jazdy schodów środkowych odwrócono. Decyzję w tej sprawie podjęta została po awarii schodów poruszających się w kierunku peronu, do jakiej doszło 4 października.

"Do odwrócenia kierunku jazdy schodów wymagana była ich regulacja, uzyskanie poświadczenia sprawności dla odwrotnego kierunku jazdy od producenta oraz przeprowadzenie próby obciążeniowej przy udziale Transportowego Dozoru Technicznego" – poinformowała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

To rozwiązanie ma pozwolić na bardziej komfortowe korzystanie z peronu stacji Centrum w kierunku Kabaty w czasie ustalania przyczyn i naprawy schodów, które uległy awarii. Mechanizm tych schodów przechodzi badania w Krakowie, co ma ustalić przyczynę awarii.

"Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, jakie wynikają z braku tych schodów, jednak bezpieczeństwo pasażerów jest dla nas najważniejsze. Musimy mieć pewność, że wyeliminowane zostaną wszystkie przyczyny tej awarii" – wyjaśnia Bartoń w przesłanym komunikacie.

Do awarii schodów na stacji Metro Centrum doszło 4 października. Schody prowadzące w dół, na peron w kierunku Kabat, przyspieszyły. W wyniku tego cztery osoby odniosły niegroźne obrażenia. Jak informował PAP koordynator pogotowia ratunkowego, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala przy ul. Lindleya, jedna do szpitala na Solcu. Jednej osobie udzielono pomocy na miejscu. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Warszawa #metro centrum #awaria #schody ruchome

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo