Zdarzenia, które dotyczą przedstawione zarzuty rozegrały się 17 października br. w godzinach południowych, w jednej z miejscowości powiatu rawskiego. Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany do niedawna związany był z 21 – latką. Trzy miesiące temu dziewczyna zerwała znajomość. Mimo to, podejrzany próbował wielokrotnie się z nią skontaktować. W ostatnim okresie związała się z innym mężczyzną i prawdopodobnie ta okoliczność skutkowała atakiem agresji u 22 - latka.

Wykorzystując podrobiony klucz wtargnął do domu, gdzie zamieszkiwała, następnie ściągnął ją za nogi z łóżka i zaczął bić pięściami po twarzy. Mimo wezwań nie opuszczał mieszkania. Pokrzywdzona wydostała się na zewnątrz, po czym ponownie wbiegła do domu zamykając drzwi. Także i tym razem podejrzany zdołał wejść do środka. Po chwili razem wyszli na zewnątrz i wówczas wepchnął dziewczynę do samochodu zamykając drzwi. Jeździł po pobliskich miejscowościach uniemożliwiając swojej ofierze wydostanie się zewnątrz. Jednocześnie groził jej pozbawieniem życia. Dopiero po pewnym czasie ponownie przywiózł ją do domu, gdzie niebawem pojawił się jej ojciec. Wezwano policję. Pokrzywdzona trafiła do szpitala. Na obecnym etapie można stwierdzić, że doznała stłuczenia głowy, siniaków i otarć naskórka. Jednoznaczne określenie skutków zdrowotnych możliwe będzie po zakończeniu szpitalnej obserwacji.

Podczas przesłuchania w prokuraturze, 22 – latek nie przyznał się do zarzutów. Potwierdził, że dowiedział się o tym, że pokrzywdzona związała się z innym mężczyzną, poczuł się zazdrosny i pojechał do jej domu po rzeczy. Potwierdził jedynie, że doszło do szarpaniny, podczas której kobieta upadła na łóżko.

Podczas przeszukania przy podejrzanym znaleziono marihuanę, co znalazło odzwierciedlenie w przedstawionych zarzutach.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 22 – latka. Podczas posiedzenia aresztowego, podejrzany zmienił swoje stanowisko i przyznał się do zarzutów. Złożył szczegółowe wyjaśnienia. Sąd poddał go policyjnemu dozorowi i zakazał mu kontaktów z pokrzywdzoną.