Wspieraj z LOTTO najzdolniejszych studentów

  

11 października ruszyła sprzedaż okolicznościowej gry liczbowej LOTTO– Zakłady Specjalne, zorganizowanej na specjalną okazję – 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Część stawek wpłaconych za udział w grze zostanie przekazana na cel dobroczynny, jakim jest Program Stypendialny „100 na 100”.

Program Stypendialny „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego został zorganizowany przez Fundację LOTTO oraz jej fundatora, Totalizator Sportowy. 
Program kierowany jest do studentów wyróżniających się postawą, zaangażowaniem i wynikami w nauce. Comiesięczne stypendium w wysokości 1250 zł brutto będzie wypłacane przez rok (do grudnia 2019 r.).  Gracze oprócz wygranej mogą zatem wesprzeć najlepszych studentów – współczesnych ułanów, którzy pojawili się jako motyw przewodni kampanii reklamowej projektu.Współcześni ułani to młodzi, aktywni, zaangażowani społecznie ludzie, utalentowani i innowacyjni w nauce, sporcie lub sztuce, czyli potencjalni beneficjenci Programu Stypendialnego. W kampanii, w tym w spotach i na materiałach BTL, ich znakiem jest czapka ułańska.

O stypendia mogą się ubiegać pełnoletni studenci, którzy zaliczyli I rok studiów pierwszego stopnia lub I rok jednolitych studiów magisterskich i:

•    są obywatelami Polski mieszkającymi w naszym kraju lub są obywatelami innego państwa, ale posiadają Kartę Polaka;
•    są czynnymi studentami uczelni wyższej II roku lub wyżej i mają nie więcej niż 26 lat;
•    mają dobre wyniki w nauce (średnia minimum 4,0);
•    realizują swoje zainteresowania w różnych obszarach;
•    działają na rzecz wzmocnienia postaw patriotycznych, społeczeństwa obywatelskiego oraz środowiska lokalnego;
•    nie pobierają stypendiów od firm z kapitałem prywatnym.

Szczegółowe informacje o Programie „100 na 100”, w tym o kryteriach oceny wniosku stypendialnego, a także sam formularz są dostępne na stronie www.fundacjalotto.pl/100stypendiow/. Nabór trwa do 11 listopada br. 

Sprzedaż Zakładów Specjalnych trwa od 11 października do 10 listopada br. W grze występują trzy stopnie wygranych, za trafienie trzech, czterech lub pięciu liczb. Pojedynczy zakład kosztuje jedyne 5 zł. Gra dostępna jest w całej sieci sprzedaży. Uroczyste losowanie wyników odbędzie się 10 listopada o godz. 21.40 w Studio LOTTO. Transmisja z losowania odbędzie się na antenie TVP Info oraz na www.lotto.pl. 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Byli opozycjoniści murem za Rachoniem! Napisali list w obronie wolności słowa

Michał Rachoń, / TVP Info/printscreen

  

Działacze opozycji antykomunistycznej wystosowali list otwarty do władz Telewizji Publicznej, w którym apelują o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela, którzy zostali zawieszeni po emisji w programie "Minęła 20" satyrycznych "plastusiów" Barbary Pieli. Pod listem podpisali się miedzy innymi Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Ryszard Majdzik, czy Krzysztof Wyszkowski.

Redaktorzy Michał Rachoń i Krystian Krawiel zostali odsunięci od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info po jednej z audycji „Minęła 20”, w której - zdaniem przełożonych - znalazła się wywołująca kontrowersje animacja.

Byli opozycjoniści zwracają się z apelem o przywrócenie red. Rachonia i red. Krawiela do pracy.

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi

- zaznaczają opozycjoniści w liście do władz TVP.

W takiej sytuacji czujemy się w obowiązku zabrać stanowczo głos - walczyliśmy o wolność słowa w czasach komunistycznych, niektórzy z nas za opór wobec władzy stosującej cenzurę zapłacili bardzo wysoką cenę. Nie możemy bierni przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawienie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczypospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu i manipulacji

- czytamy dalej w apelu.

Pod listem podpisali się: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Rozpłochowski, Ryszard Majdzik, Andrzej Kołodziej, Tomasz Moszczak, Adam Borowski, Stanisław Fudakowski, Stanisław Szukała, Alojzy Pietrzyk i Andrzej Szkaradek.

facebook.com/Ryszard Majdzik

[polecam:https://niezalezna.pl/254998-centrum-monitoringu-wolnosci-prasy-w-obronie-rachonia-apel-o-przywrocenie-do-pracy] Wcześniej apel o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela wystosowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl