PSL nawet się nie kryje... Ludowcy mówią wprost, z kim chcą rządzić!

Logo PSL / By Polish People's Party - http://www.psl.pl/do_pobrania/, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20480751

  

Polskie Stronnictwo Ludowe nawet nie kryje się z tym, że liczy na to, iż po wyborach samorządowych będzie mogło nadal współrządzić wraz z Platformą Obywatelską w Wielkopolsce.

Cztery lata temu PSL wprowadziło w Wielkopolsce do sejmiku 12 radnych. W 2010 roku było to siedem osób.

Szef PSL w Wielkopolsce Andrzej Grzyb powiedział dziś na konferencji prasowej, że liczy na to, że. podobnie jak w obecnej kadencji, po wyborach województwem nadal rządzić będzie koalicja PO-PSL.

"Według ostatnich badań w Wielkopolsce możemy liczyć na ok. 16 proc. poparcia, liczymy na wynik podobny do tego sprzed 8 lat. Jeżeli wynik wyborczy okaże się pozytywny dla ugrupowań tworzących obecnie koalicję i nasi partnerzy potwierdzą, że nie zmieniają swojego nastawienia, to z naszej strony jest możliwość kontynuowania współpracy po wyborach” – powiedział Grzyb.

Pytany o to, czy wyklucza możliwość współpracy z PiS na poziomie sejmiku powiedział, że "na poziomie regionalnym takich deklaracji nie składamy, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia na poziomie lokalnym – one są możliwe". Zastrzegł przy tym, że wszelkie ostateczne decyzje będą podejmowane po poznaniu wyniku wyborczego.

Jeden z liderów list PSL, obecny wicemarszałek wielkopolski Wojciech Jankowiak powiedział, że "po 20 latach współuczestniczenia w sprawowaniu władzy w województwie” Stronnictwo „idzie z ofertą kontynuacji dobrych działań, dobrych wzorców".

"W czasie nadchodzącej kadencji będą negocjowane warunki programu regionalnego na nową perspektywę finansową. Działacze PSL brali udział w negocjacji programu na perspektywę 2007-2014 oraz na perspektywę obecną. Wiemy jak to się robi i jesteśmy gotowi do tych negocjacji"- zapewnił.

W 2014 roku PO zdobyła w 39-osobowym sejmiku województwa 13 mandatów, PSL 12 mandatów. PiS wprowadził ośmiu radnych, SLD Lewica Razem - czterech, a dwa mandaty przypadły KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Moskwa reaguje na wywiad J. Kaczyńskiego. Padły słowa o „bluźnierstwie i oczernianiu” Rosji

Zdjęcie ilustracyjne / By Privater Tourist, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2266629

  

Opublikowany dzisiaj wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla niemieckiej gazety "Bild" wzbudził wściekłość rosyjskiego deputowanego Leonida Słuckiego, który pełni funkcję szefa komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej. Słucki oznajmił, że "polscy politycy próbują oczernić rolę ZSRR" w II wojnie światowej.

"Polscy politycy próbują teraz uzyskać dywidendy z własnych herezji historycznych. Lider polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński oświadczył, że Rosja jakoby na równi z Niemcami powinna wypłacić Polsce odszkodowanie"

- oświadczył Słucki, którego wypowiedź przekazała agencja TASS. Dodał: "Proście o odszkodowanie od wandali i tych, którzy bezczeszczą groby czerwonoarmistów".

Komentując wywiad dla niemieckiego "Bilda", opublikowany w sobotę, rosyjski parlamentarzysta oświadczył, że wypowiedzi Kaczyńskiego wpisują się "w trend falsyfikacji historii II wojny światowej".

Oznajmił, że chodzi o "absolutnie bluźniercze i niekompetentne postawienie kwestii", i zarzucił polskim politykom, że "starają się oczernić rolę ZSRR w zwycięstwie nad faszyzmem i czyn żołnierza radzieckiego".

Jest to "antyrosyjska agonia, konwulsje z bezsilności" - powiedział Słucki, który reprezentuje nacjonalistyczno-populistyczną Liberalno-Demokratyczną Partię Rosji (LDPR) dowodzoną przez Władimira Żyrinowskiego.

Słucki oznajmił ponadto, że Związek Radziecki "uratował Polaków przed zniszczeniem", a także "pomógł w odbudowaniu zrujnowanej gospodarki Polski" po II wojnie.

[polecam:https://niezalezna.pl/307680-prezes-pis-o-reparacjach-takze-rosja-powinna-zaplacic-nasze-zadania-sie-nie-przedawniaja]

Jarosław Kaczyński powiedział dziennikowi "Bild", że prezydent Rosji Władimir Putin "próbuje kierować uwagę ludzi na nas, Polaków, by zamazać uwikłanie swojego własnego kraju w wybuch II wojny światowej oraz konsekwencje tego faktu". Wyraził jednak przekonanie, że "świat zna prawdę":

"To Związek Sowiecki pod wodzą Stalina napadł na Polskę 17 września 1939 roku. To radzieccy żołnierze i oprawcy z NKWD wymordowali w 1940 roku tysiące polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach"

- powiedział prezes PiS.

[polecam:https://niezalezna.pl/307713-polacy-popieraja-dzialania-prezydenta-i-premiera-chodzi-o-atak-ze-strony-putina-i-rosji]

Zapowiedział, że Warszawa nie pogodzi się z tym, że nie otrzymała reparacji za zniszczenia wojenne. Pytany, czy nie należałoby skierować roszczeń również do Kremla, odparł, że Rosji i Niemiec nie można porównywać.

"W Berlinie zasiada demokratycznie wybrany rząd i obowiązują prawo oraz moralność. O Rosji natomiast nie da się tego powiedzieć" - wskazał. Przyznał, że "także Rosja powinna zapłacić", ale dodał, że nie sądzi, "by nasze pokolenie jeszcze tego dożyło, by Rosja przyznała się do swojej odpowiedzialności". "Jedno jest pewne: nasze żądania się nie przedawniają" - zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts