PSL nawet się nie kryje... Ludowcy mówią wprost, z kim chcą rządzić!

Logo PSL / By Polish People's Party - http://www.psl.pl/do_pobrania/, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20480751

  

Polskie Stronnictwo Ludowe nawet nie kryje się z tym, że liczy na to, iż po wyborach samorządowych będzie mogło nadal współrządzić wraz z Platformą Obywatelską w Wielkopolsce.

Cztery lata temu PSL wprowadziło w Wielkopolsce do sejmiku 12 radnych. W 2010 roku było to siedem osób.

Szef PSL w Wielkopolsce Andrzej Grzyb powiedział dziś na konferencji prasowej, że liczy na to, że. podobnie jak w obecnej kadencji, po wyborach województwem nadal rządzić będzie koalicja PO-PSL.

"Według ostatnich badań w Wielkopolsce możemy liczyć na ok. 16 proc. poparcia, liczymy na wynik podobny do tego sprzed 8 lat. Jeżeli wynik wyborczy okaże się pozytywny dla ugrupowań tworzących obecnie koalicję i nasi partnerzy potwierdzą, że nie zmieniają swojego nastawienia, to z naszej strony jest możliwość kontynuowania współpracy po wyborach” – powiedział Grzyb.

Pytany o to, czy wyklucza możliwość współpracy z PiS na poziomie sejmiku powiedział, że "na poziomie regionalnym takich deklaracji nie składamy, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia na poziomie lokalnym – one są możliwe". Zastrzegł przy tym, że wszelkie ostateczne decyzje będą podejmowane po poznaniu wyniku wyborczego.

Jeden z liderów list PSL, obecny wicemarszałek wielkopolski Wojciech Jankowiak powiedział, że "po 20 latach współuczestniczenia w sprawowaniu władzy w województwie” Stronnictwo „idzie z ofertą kontynuacji dobrych działań, dobrych wzorców".

"W czasie nadchodzącej kadencji będą negocjowane warunki programu regionalnego na nową perspektywę finansową. Działacze PSL brali udział w negocjacji programu na perspektywę 2007-2014 oraz na perspektywę obecną. Wiemy jak to się robi i jesteśmy gotowi do tych negocjacji"- zapewnił.

W 2014 roku PO zdobyła w 39-osobowym sejmiku województwa 13 mandatów, PSL 12 mandatów. PiS wprowadził ośmiu radnych, SLD Lewica Razem - czterech, a dwa mandaty przypadły KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Liczba ofiar zwiększyła się trzykrotnie

Zdjęcie ilustracyjne / print screen Twitter.com

  

Bilans ofiar wybuchu rurociągu z ropą naftową, do którego doszło w piątek w centralnej części Meksyku, sięgnął 66 - podał dziś gubernator stanu Hidalgo, Omar Fayad. Wcześniej informowano, że zginęło 20 osób, a 54 zostały ranne.

Ofiary to przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy próbowali kraść paliwo wyciekające z uszkodzonej części ropociągu.

Eksplozja miała miejsce w Tlahuelilpan w meksykańskim stanie Hidalgo na północ od stołecznej aglomeracji. Informacja o wycieku z rurociągu zwabiła mieszkańców Tlahuelilpan, którzy w ten sposób próbowali pozyskać cenne paliwo. [polecam:https://niezalezna.pl/255209-potezny-wybuch-rurociagu-20-osob-ponioslo-smierc-wideo-z-miejsca-tragedii]

Zniszczona przez wybuch część rurociągu znajduje się w pobliżu rafinerii Tula należącej do państwowej firmy naftowej Petroleos Mexicanos (Pemex). Na miejsce zdarzenia przybyło kilkanaście wozów straży pożarnej i karetek pogotowia.

Jak podkreślają agencje, do wybuchu w Tlahuelilpan doszło wkrótce po wdrożeniu przez rząd prezydenta Meksyku Andresa Manuela Lopeza Obradora krajowej strategii walki z kradzieżą paliwa - przestępstwem, które w dwóch poprzednich latach przyniosło straty w budżecie państwa w wysokości około 3 mld dolarów.

W wyniku nielegalnego wykonywania odwiertów w rurociągach, co zdarzyło się w ciągu zaledwie 10 miesięcy zeszłego roku prawie 12600 razy, ginęło średnio 42 ludzi dziennie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl