Jak podaje oficjalny portal 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, wachlarz zadań postawionych do wykonania w ramach rozpoczętego mini ćwiczenia był szeroki. Od godzin porannych, od chwili otrzymania od kierownictwa ćwiczenia dokumentów bojowych, realizująca praktyczne działania 10. Brygada Kawalerii Pancernej miała określony czas na przeprowadzenie procesu planowania przyszłych działań. A ich spektrum stanowią przyszłe działania kinetyczne, jak i te, które nie związane są z użyciem siły.

Jednym z epizodów była ochrona obiektu infrastruktury krytycznej – mostu łączącego Świętoszów z pobliską autostradą, przez który przemieszczał się konwój logistyczny, mający dostarczyć zaopatrzenie oraz usprawniony sprzęt do wskazanych pododdziałów. Miejsce to stanowiło prawdopodobny obiekt zainteresowania grup dywersyjnych przeciwnika, więc zadanie jego utrzymania i zapewnienie przejazdu konwoju stanowiło jeden z priorytetów do wykonania - czytamy.

Celem szkolenia było m.in. doskonalenie procedur wzajemnego współdziałania oraz stworzenie środowiska i obrazu sytuacji kryzysowej, w ramach której ćwicząca brygada musi wypracować prawidłowe decyzje do wsparcia i współdziałania z przedstawicielami administracji lokalnej oraz cywilnych służb ratunkowych. Kolejnym priorytetowym kierunkiem było planowanie działań oddziału rajdowego, mającego przemieścić się na dużą odległość - informuje 11. LDKPanc.