"W Bydgoszczy czas na zmiany"

Bydgoszcz / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

- Myślę, że w Bydgoszczy nadszedł czas na zmianę. Dotychczasowi włodarze miasta zbyt mało włożyli serca i wysiłku w to, by Bydgoszcz stawała się coraz większa i potężniejsza - mówi w rozmowie z portalem metropoliabydgoska.pl prof. Janusz Golinowski, politolog z Uniwerstytu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jak informuje portal metropoliabydgoska.pl, prof. Golinowski zdecydował się poprzeć w wyborach na prezydenta Bydgoszczy kandydata Zjednoczonej Prawicy, Tomasza Latosa. Podkreśla, że "w mieście przyszedł czas na zmiany".

- Jak się patrzy na takie miasta, jak np. Lublin to tam ten postęp widać bardzo wyraźnie. Bydgoszcz zastygła i w tym kontekście to miasto potrzebuje zmiany

- powiedział politolog.

Jego zdaniem, w Bydgoszczy pewna wydaje się druga tura wyborów na prezydenta miasta [w której - według wielu sondaży - spotkać może się Rafał Bruski, urzędujący prezydent popierany przez m.in. Koalicję Obywatelską oraz Tomasz Latos - red.]. Ostateczny wynik będzie zależał jednak od walki o elektorat kandydatów mniejszych komitetów.

- Wszystko zależeć będzie też od tego, jak duży będzie elektorat Pawła Skuteckiego [kandydat Kukiz'15 - red.] i Marcina Sypniewskiego [kandydat Czasu Bydgoszczy CB2018.PL - red.] aby pomóc kandydatowi. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że od 22 października zacznie się walka o ten elektorat

- powiedział.

Jak zaznacza prof. Golinowski w rozmowie z portalem metropoliabydgoska.pl, Tomasz Latos "będzie się cechował pewnym świeżym podejściem" do spraw miasta.

- Dwie kadencje naprawdę zużywają, polityk się wypala i nie mówię tego złośliwie. Mam wrażenie, że trochę władzy brakuje pomysłu na miasto Bydgoszcz

- podkreślił politolog.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: metropoliabydgoska.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl