Emocje sięgają zenitu! Mocne spięcie Patryka Jakiego z dziennikarzami „Wyborczej”. O co poszło?

Patryk Jaki / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Ależ gorąco zrobiło się na ostatniej prostej kampanii wyborczej. Do ostrej wymiany zdań doszło pomiędzy kandydatem Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Warszawy, a dziennikarzami „Gazety wyborczej”. Patryk Jaki na Twitterze opisał sytuację, do której doszło w trakcie prowadzonej przez niego akcji „36 impulsów w 36 godzin”.

Akcja „36 impulsów” zakończy się dziś przed północą na Placu Zamkowym. Jednak, jak widać, emocje już teraz sięgają zenitu. Patryk Jaki opisał sytuację, w której dziennikarz „Gazety Wyborczej” pytał, czy kandydat Zjednoczonej Prawicy... bierze używki.

- Dziennikarz GW pyta mojego rzecznika czy biorę „używki” - mimo, że jak mówi nie ma na to dowodów. Inny z GW @jarek_osowski po prostu łże, że pomyliłem stacje PKP - czyli widział coś czego nikt inni nie widział (polecam film na FB) . Usługi dla PO całą dobę  - napisał Patryk Jaki.

Na reakcję „Gazety Wyborczej” nie trzeba było długo czekać. Na wpis Patryka Jakiego odpowiedział Paweł Wroński. Swoje trzy grosze dorzucił również opisany przez Jakiego dziennikarz stołecznej „Wyborczej”.

 
Internauci ironizują, że chyba jednak dziennikarz stołecznej „Wyborczej” nie cieszy się, aż takim zaufaniem w redakcji:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump nie odpuszcza Demokratom. Zapowiedział „ważne oświadczenie” ws. muru z Meksykiem

Szczyt NATO n/z: Donald Trump / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Rozpoczęte 22 grudnia i trwające do chwili obecnej częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego USA, tzw. shutdown, stało się najdłużej trwającym paraliżem administracji w historii kraju. Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że dzisiaj o godzinie 15.00 czasu lokalnego wygłosi "ważne oświadczenie", dotyczące sytuacji na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Trump poinformował na Twitterze, że oświadczenie dotyczyć będzie "kryzysu humanitarnego na południowej granicy USA" i wygłosi je w Białym Domu. Amerykański prezydent domaga się od Kongresu środków na budowę muru na granicy z Meksykiem, na co nie chcą zgodzić się Demokraci, co doprowadziło do kryzysu politycznego w USA, którego efektem jest trwający już od 28 dni shutdown. [polecam:https://niezalezna.pl/254041-najdluzszy-shutdown-w-historii-usa]

Prezydent USA 8 stycznia wygłosił telewizyjne orędzie do narodu amerykańskiego, w którym oświadczył, że nielegalna migracja na południowej granicy Stanów Zjednoczonych to kryzys humanitarny, który trzeba jak najszybciej zakończyć. [polecam:https://niezalezna.pl/253584-trump-wyglosil-oredzie-do-narodu-i-uzyl-argumentu-ktory-obalil-narracje-demokratow-ws-muru]

Trump próbował przekonać Amerykanów do projektu wybudowania muru na granicy z Meksykiem, bowiem nielegalna migracja, jego zdaniem, jest źródłem wzrostu przestępczości w USA.

Mur jest przedmiotem sporu Trumpa z demokratycznymi kongresmenami, którzy sprzeciwiają się przeznaczeniu w budżecie 5,7 mld dolarów na jego budowę.

Z powodu konfliktu w grudniu zeszłego roku nie uchwalono prowizorium budżetowego, co doprowadziło do częściowego zawieszenia rządu federalnego, najdłuższego w historii USA.

Skutki shutdownu stają się coraz bardziej dotkliwe. Funduszy na bieżącą działalność nie otrzymuje 9 z 15 departamentów reprezentowanych w gabinecie, m.in. stanu, rolnictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, transportu, i sprawiedliwości. Około 800 tys. urzędników federalnych zostało wysłanych na urlopy lub pracują bez wynagrodzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl