Apelujmy do seniorów o ostrożność. Oszuści są nadal aktywni!

Oszuści / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi osobami - alarmuje policja. Nadal bowiem zdarzają się przypadki, że oszuści przychodzą do mieszkań starszych ludzi i posługując się różnymi „historyjkami” oszukują seniorów aby pozbawić ich niekiedy oszczędności życia. Jedną z osób, która dała się oszukać jest 81-latka, która wczoraj wpuściła do mieszkania dwie kobiety w wyniku czego straciła blisko 12 000 zł oraz złotą biżuterię.

Wczoraj w godzinach popołudniowych na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim do mieszkania 81-latki zapukała kobieta. Pod legendą pozostawienia wiadomości dla sąsiadki weszła do domu. Następnie poprosiła kobietę aby w jej imieniu napisała wiadomość dla jej znajomej.

W międzyczasie do mieszkania seniorki weszła druga kobieta, która oferowała do sprzedaży materiały tekstylne. 81-latka nie wyrażała zainteresowania zakupami w związku z czym kobiety po niedługim czasie opuściły jej mieszkanie. Po ich wyjściu seniorka podejrzewała, że historia o pozostawieniu wiadomości dla sąsiadki mogła być kłamstwem. Przypuszczenia potwierdzały się kiedy chwilę później pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona. Kobiety z mieszkania 81-latki ukradły blisko 12 000 złotych oraz złotą biżuterię.

W związku z powyższym po raz kolejny apelujemy głównie do seniorów o zachowanie czujności podczas wizyt osób nieznajomych. Sprawcy bezlitośnie wykorzystują nieuwagę i często naiwność starszych osób, penetrują pomieszczenia i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy

- apeluje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Na paczce papierosów było zdjęcie... jego amputowanej nogi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Osiadły w Metzu we wschodniej Francji Albańczyk rozpoznał na opakowaniu tytoniu zdjęcie swojej... amputowanej nogi, umieszczone jako ostrzeżenie przed nikotynizmem i szkodliwością palenia. 60-latek przeszedł amputację po obrażeniach w strzelaninie.

Zdjęcie charakterystycznych blizn po dokonanej w 1997 roku amputacji nogi na wysokości uda umieszczono na paczce tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów w charakterze ostrzeżenia bez zgody Albańczyka.

"To nie jest kwestia pieniędzy. Szukamy drogi jaką zdjęcie trafiło na opakowanie. Głęboko rani to godność mojego klienta"

- powiedział adwokat Albańczyka Antoine Fittante.

Zdjęcie miało zostać zrobione podczas konsultacji medycznej w centrum ortopedycznym, w którym Albańczyk usiłował załatwić sobie protezę. Ale nigdy nie wyraził zgody na jego wykorzystanie.

Według mediów w Lotaryngii rozpoznał je syn, kiedy rok temu nabył w Luksemburgu tytoń do skręcania. Przywiózł opakowanie do domu. Cała rodzina jest przekonana, że na ostrzegawczej fotografii widać blizny ojca.

Fittante napisał do szpitala, żeby sprawdzić, jak doszło do udostępnienia zdjęcia obrażeń pacjenta. Kontaktuje się również z Komisją Europejską, ponieważ to ona nakazała umieszczanie tego typu ostrzeżeń na opakowaniach wyrobów tytoniowych w całej Unii Europejskiej.

Według adwokata zwykle wyciąga się zdjęcia z baz danych, które są weryfikowane i publikacja następuje za zgodą przedstawionych na nich osób.

O podobnej sprawie niecałe dwa tygodnie temu pisała włoska prasa. 100 mln euro odszkodowania domaga się mieszkaniec Włoch, który znalazł na paczkach papierosów zdjęcie zmarłej przed laty żony, zrobione gdy leżała zaintubowana w szpitalu.

Adwokat Włocha złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu, domagając się zadośćuczynienia, na co producent papierosów odpowiedział, że zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern "nie ma żadnej swobody działania" w ich wyborze. Koncern zasugerował wtedy zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl