Poseł PO Michał Szczerba przekonuje wyborców, że zagłosuje jednocześnie w trzech okręgach wyborczych.

– To zwykłe oszustwo wyborcze – komentują członkowie stowarzyszenia Wola Mieszkańców. Jak informuje stowarzyszenie Wola Mieszkańców - tylko z powodu zbyt krótkiego czasu do końca kampanii wyborczej nie pozwało ono posła PO w trybie wyborczym.

Zdaniem członków stowarzyszenia Wola Mieszkańców poseł świadomie wprowadzał mieszkańców w błąd, żeby zagłosowali podobnie jak on - i w efekcie wybrali jego współpracowników.

– Mam przed sobą ulotki trzech kandydatów, startujących do Rady Dzielnicy Wola z trzech różnych okręgów – mówi prezes stowarzyszenia Wola Mieszkańców i radna Woli Aneta Skubida. – Na każdej z nich jest poparcie posła Michała Szczerby i deklaracja, że poseł zagłosuje na tę osobę. To bzdura, bo poseł – jak my wszyscy – w wyborach do rady dzielnicy ma tylko jeden głos – tłumaczy.

Jak dodaje Kamil Kociszewski z Woli Mieszkańców, ulotki są świadomym wprowadzaniem mieszkańców w błąd, by zagłosowali oni podobnie jak mieszkający na Woli poseł. – Mamy tu przykład traktowania mieszkańców jak dyletantów, nieświadomych tego, jakie są zasady udziału w wyborach. Protestujemy przeciwko takim działaniom. Przykre, że zdarza się to osobie kreującej swój wizerunek jako obrońcy instytucji państwa demokratycznego – podkreśla Kamil Kociszewski.