Pułk w Suwałkach będzie odtworzony

/ CO MON

  

Podjąłem decyzję o odbudowaniu pułku w Suwałkach, który został zlikwidowany przeszło 8 lat temu. Bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami w 14. Suwalskim Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej.

Szef MON spotkał się z żołnierzami oraz uczniami klas mundurowych w Suwałkach, gdzie dziś rozpoczęła się kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej". Jak podkreślał minister inaugurując kampanię na Podlasiu, wszystkim zależy na tym, aby Wojsko Polskie było liczniejsze.

Wojska NATO stanowią dla nas wsparcie, ale to my sami musimy budować nasze zdolności obronne i musimy robić wszystko, by nasza Ojczyzna była bezpieczna

- podkreślał minister.

Minister Błaszczak poinformował, że w najbliższych miesiącach zostanie zwiększona liczebnie jednostka operująca obecnie w Suwałkach. 

W ten sposób budujemy zdolności obronne w naszej Ojczyźnie. Powołując m.in. nowe jednostki wojskowe zwiększamy bezpieczeństwo naszego kraju  

- zaznaczył minister.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Zespoły rekrutacyjne odwiedzają m. in. centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Żołnierze opowiedzą zainteresowanym służbą w Wojsku Polskim o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki.

W trakcie wizyty w Suwałkach szef MON wziął udział w Apelu  Pamięci, który odbył się przed pomnikiem Bohaterom Września 1939 roku. W uroczystości uczestniczyli żołnierze, weterani, harcerze, uczniowie klas mundurowych oraz mieszkańcy miasta.

Na zakończenie uroczystości odczytany został Apel Pamięci. Szef MON złożył także kwiaty przed Pomnikiem Bohaterom Września 1939 roku. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Czujni seniorzy pomogli schwytać oszusta

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

Do sądu w Łodzi trafił wniosek o areszt dla 23-latka, który w prokuraturze na Polesiu usłyszał zarzuty dokonania i usiłowania oszustwa metodą "na policjanta". Mężczyzna miał wyłudzić blisko 72 tys. zł, 1 tys. euro i biżuterię. W jego zatrzymaniu pomogli czujni seniorzy.

Jak przekazał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, 17 stycznia policja została zaalarmowana przez mieszkankę bloku przy ul. Wyszyńskiego, że jej 81-letni sąsiad prowadzi rozmowę telefoniczną z osobą, która podaje się za funkcjonariusza CBŚ.

Do wskazanego mieszkania natychmiast skierowany został patrol policji. Śledczy ustalili, że podczas rozmowy z młodym mężczyzną 81-latek poinformował go, że ma w domu złotówki, euro i biżuterię na łączną kwotę 30 tys. złotych.

"Rozmówca namawiał go do zdeponowania tej gotówki, gdyż posiada pewne informacje, iż grupa przestępcza ma zamiar go okraść. Nakazał wyrzucenie gotówki przez okno, jednak starszy mężczyzna odmówił z uwagi na stan zdrowia. Rozmówca zdecydował się przyjść do domu 81-latka. Gdy odbierał od niego saszetkę z 10 tys. zł, 1 tys. euro i biżuterię, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji"

- zrelacjonował Kopania.

Zatrzymany na miejscu zdarzenia 23-letni mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Z zebranych przez śledczych materiałów wynika, że młody mężczyzna w podobny sposób wprowadził wcześniej w błąd 85-letnią kobietę, która 14 stycznia przekazała mu 62 tys. zł.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts