Szef MON spotkał się z żołnierzami oraz uczniami klas mundurowych w Suwałkach, gdzie dziś rozpoczęła się kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej". Jak podkreślał minister inaugurując kampanię na Podlasiu, wszystkim zależy na tym, aby Wojsko Polskie było liczniejsze.

Wojska NATO stanowią dla nas wsparcie, ale to my sami musimy budować nasze zdolności obronne i musimy robić wszystko, by nasza Ojczyzna była bezpieczna

- podkreślał minister.

Minister Błaszczak poinformował, że w najbliższych miesiącach zostanie zwiększona liczebnie jednostka operująca obecnie w Suwałkach. 

W ten sposób budujemy zdolności obronne w naszej Ojczyźnie. Powołując m.in. nowe jednostki wojskowe zwiększamy bezpieczeństwo naszego kraju  

- zaznaczył minister.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Zespoły rekrutacyjne odwiedzają m. in. centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Żołnierze opowiedzą zainteresowanym służbą w Wojsku Polskim o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki.

W trakcie wizyty w Suwałkach szef MON wziął udział w Apelu  Pamięci, który odbył się przed pomnikiem Bohaterom Września 1939 roku. W uroczystości uczestniczyli żołnierze, weterani, harcerze, uczniowie klas mundurowych oraz mieszkańcy miasta.

Na zakończenie uroczystości odczytany został Apel Pamięci. Szef MON złożył także kwiaty przed Pomnikiem Bohaterom Września 1939 roku.