Stomil Olsztyn ma poważne kłopoty. W kasie pusto, trener zrezygnował

Stomil Olsztyn / twitter.com/AkademiaStomil

  

Kamil Kiereś nie jest już trenerem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. 44-letni szkoleniowiec zrezygnował ze swojej funkcji. Klub ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego przeżywa ogromne problemy finansowe i organizacyjne.

W opublikowanym na stronie klubu oświadczeniu Kamil Kiereś podsumował swój 10-miesięczny pobyt w Olsztynie. Podziękował wszystkim, którzy współpracowali z nim w tym okresie, a także klubowi "za możliwość realizowania się i nabycia doświadczeń nie tylko w radosnych chwilach, ale też i tych bardzo burzliwych momentach".

Przypomniał, że mimo licznych problemów i pracy w trudnych warunkach drużynie pod jego wodzą udało się w zeszłym sezonie utrzymać w 1. lidze. Ocenił, że była to zasługa dopracowania optymalnego ustawienia taktycznego, dobrego przygotowania fizycznego oraz odpowiedniego nastawienia mentalnego.

W swoim oświadczeniu zwrócił uwagę, że w obecnym sezonie - pomimo wcześniejszych zapewnień o płynności finansowej klubu - okazało się, że "Stomil ma długi i poważne problemy".

"To nas wyhamowało. Mimo, że graliśmy 12 meczów z rzędu na wyjazdach, prezentowaliśmy przyzwoity poziom, byliśmy chwaleni za grę ale drużynie zaczęło brakować skuteczności"

- napisał Kiereś.

Jak przyznał, doszedł do wniosku, że Stomil wyczerpał jego "baterię". "Dzisiaj klub potrzebuje nowej energii oraz świeżego spojrzenia na potrzeby nowego szkoleniowca" - stwierdził.

44-letni Kiereś był trenerem Stomilu od grudnia 2017 roku. Bilans jego pracy w tym klubie to dziewięć zwycięstw, cztery remisy i 16 porażek. W obecnym sezonie zespół z Olsztyna zdobył 10 punktów w 13 meczach.

Olsztyński klub od kilku lat przeżywa finansowe i organizacyjnie zawirowania. Licencję otrzymał w instancji odwoławczej. Celem na obecny sezon - jak zapowiadał Kiereś - miało być wzmocnienie organizacyjnej i sportowej stabilności klubu oraz odbudowa jego wizerunku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Krakowscy policjanci zatrzymali 2 dilerów narkotykowych

Narkotyki / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejną realizację, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn, zaangażowanych w narkotykowy proceder oraz zabezpieczyli 450 g narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 15 tys. złotych

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, na terenie krakowskiego Podgórza. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów „na gorącym uczynku”. 28-letni mieszkaniec Nowej Huty wpadł w ręce stróżów prawa, gdy „z towarem” szedł do swego znajomego „po fachu”. W kurtce oraz plecaku należącym do mężczyzny, kryminalni ujawnili woreczki foliowe z zawartością 272 g suszu marihuany. Natomiast w miejscu zamieszkania jego 29-letniego kompana, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli niemal 150 g konopi indyjskich i 27 g amfetaminy, a także 877 g nieznanej substancji, która zostanie poddania badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych (art.62 ust.2 UoPN), a 28-latek odpowie również za zmuszanie policjanta do zaniechania prawnych czynności służbowych (art. 224§2KK). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. P

rokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl