Miała w ogrodzie… skrzynię z amunicją!

skrzynka z nabojami znaleziona w ogrodzie / lubelska.policja.gov.pl

  

Metalową skrzynkę z pociskami do broni maszynowej znalazła w swoim ogrodzie mieszkanka jednej z podzamojskich miejscowości. Powiadomieni policjanci do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli nietypowe znalezisko.

Zaniepokojona znaleziskiem kobieta powiadomiła policję, że na posesji w miejscowości Łabuńki Pierwsze podczas wykonywania prac w ogrodzie w ziemi natrafiono na metalową skrzynkę. Po jej wykopaniu, okazało się, że we wnętrzu znajdowały się pociski do broni maszynowej w ilości około 100 sztuk. 

Pochodzą one prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. O metalowy przedmiot zahaczył operator koparki za pomocą, której na posesji zgłaszającej wykopywane były stare korzenie drzew.

- Powiadomieni policjanci zabezpieczyli skrzynkę z amunicją i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Powiadomiono również patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajmie się neutralizacją pocisków – relacjonuje policja.

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że odnalezionej w ziemi amunicji lub niewybuchów nie wolno przenosić, dotykać, ani rozbrajać. Mogą one stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia. W przypadku ujawnienia nietypowego znaleziska należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl