To tak wyglądały te kontrole NIK?! Bieńkowska: Wyszło dobrze, tak jak trzeba. NOWE TAŚMY

Elżbieta Bieńkowska / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Ujawniono kolejne nagrania prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej w restauracji „Sowa&Przyjaciele”. „Bohaterką” tego fragmentu jest Elżbieta Bieńkowska, która mówi o kontroli w Najwyższej Izbie Kontroli. Jak wyglądała inspekcja? – Jak ci wyszło – ma pytać Bartosz Arłukowicz. – I wyszło dobrze, tak jak trzeba. To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda – mówi Bieńkowska”.

Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz mówił niegdyś, że „państwo polskie istnieje teoretycznie”. Z nowo ujawnionych przez TVP3 Szczecin i TYP.Info kolejnych nagrań rozmów polityków Platformy wyłania się właśnie taki obraz państwa.

Dziennikarze ujawnili kolejne nagrania z rozmów w restauracji "Sowa&Przyjaciele". Bartosz Arłukowicz – ówczesny minister zdrowia, Elżbieta Bieńkowska - minister infrastruktury i rozwoju za rządów PO-PSL i Stanisław Gawłowski rozmawiają o kontroli NIK:

Bartosz Arłukowicz: (...) Ela, ty się jakoś tam odniosłaś do tego NIK-u, środki europejskie na sprzęt medyczny?
Elżbieta Bieńkowska: Wiesz co, my mamy to wszystko, ponieważ kontrola NIK-u jest z 2011 r. A nam komisja, bo ja już dzisiaj jak zobaczyłam, jak zobaczyłam na pasku, to mówię: oho, czekajmy na pismo za tydzień. Natomiast, natomiast my mamy całą kontrolę zrobioną, wszystkich tych projektów, rok temu, bo komisja tego zażądała.
Bartosz Arłukowicz: I co ci wyszło?
Elżbieta Bieńkowska: I wyszło dobrze, tak jak trzeba. To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda. Wiadomo, że to nie jest prawda. (fragm. nierozpoznany)
Bartosz Arłukowicz: Ok, ja ci mówię jak jest.
Elżbieta Bieńkowska: Ale ja wiem jak jest. To nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze.
Stanisław Gawłowski: (fragm. nierozpoznany)
Bartosz Arłukowicz: Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski parlament nie zagłosuje nad porozumieniem z UE. Johnson: "Nie będzie opóźnienia brexitu"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/daniel_diaz_bardillo

  

Brytyjska Izba Gmin przyjęła w dzisiejszym głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie. Z kolei premier Boris Johnson zapewnia, że nie będzie negocjował kolejnego przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Izba Gmin nie będzie dziś głosowała nad porozumieniem z Unią Europejską w sprawie brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna brytyjski premier Boris Johnson powinien jeszcze dziś poprosić o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/293628-nagly-zwrot-akcji-w-brytyjskiej-izbie-gmin-glosowania-w-sprawie-umowy-brexitowej-nie-bedzie]

Celem poprawki złożonej przez byłego posła konserwatywnego, a obecnie niezależnego Olivera Letwina jest uniknięcie "przypadkowego brexitu bez umowy", czyli sytuacji, w której posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie zdążyłaby przejść całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE musiałaby opuścić Wspólnotę bez umowy.

Boris Johnson zapowiedział jednak, że nie będzie negocjował kolejnego opóźnienia terminu brexitu. Według niego, Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej 31 października - z umową, lub bez.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl