To polityk przede wszystkim lubiany i szanowany przez kolegów ze swojego środowiska, ale - co rzadko spotykane - lubiany i szanowany przez polityków z innych ugrupowań – powiedział o Skurkiewiczu marszałek Senatu.

Według niego kandydat PiS na prezydenta Radomia "potrafi rozmawiać, wyjść do ludzi i prowadzić dialog z mieszkańcami".

Stanisław Karczewski podkreślił, że Skurkiewicz zna dobrze problemy miasta, z którego się wywodzi.

Nowy prezydent to nowe otwarcie, to nowe szanse dla Radomia. Wojciech Skurkiewicz ma bardzo dobrą, silną drużynę, tę, która go będzie wspierać z Warszawy i tę, którą stworzył w Radomiu – zaznaczył.

Zaapelował do wyborców, by oddali głos na kandydata PiS.

Adam Bielan wyraził przekonanie, że już niedługo Skurkiewicz "przeniesie się z MON do Urzędu Miejskiego w Radomiu". "Tracimy na poziomie krajowym bardzo ważnego, doświadczonego polityka, świetnego eksperta od spraw obronności, bardzo pracowitego parlamentarzystę, ale Radom zyska świetnego prezydenta. Ta transakcja będzie dla miasta bardzo korzystna" - ocenił wicemarszałek. Według niego Skurkiewicz - jako wiceszef MON - odegrał kluczową rolę w negocjacjach z wojskiem dot. przejęcia lotniska w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Bez aktywności pana ministra nie mielibyśmy tego historycznego wydarzenia– zaznaczył.

Jego zdaniem Skurkiewicz - ze względu na wiedzę, doświadczenie w samorządzie i administracji państwowej - jest najlepszym kandydatem na prezydenta Radomia.

Radom przez najbliższych pięć lat czeka okres bardzo szybkiego rozwoju. Pojawi się bardzo wiele szans inwestycyjnych, infrastrukturalnych. Musimy mieć na czele magistratu w Radomiu osobę kompetentną doświadczoną, która te szanse po prostu będzie potrafiła wykorzystać – stwierdził.